10 minut z Charlesem Umeano

Partner NKG PACE omawia wyzwania związane z rozwojem kariery, korzyści płynące z Programu PACE i ma nadzieję na pracę w zielonej kawie.

VASILIA FANARIOTI
STARSZY KORESPONDENT ONLINE

Zdjęcia dzięki uprzejmości Michelle Maisto, chyba że zaznaczono inaczej

Dzisiaj zamykamy nasze Tempo NKG seria wywiadów z Charlesem Umeano, ostatnim, ale z pewnością nie najmniejszym z Partnerów. Charles jest absolwentem University of Chicago, który pracował w kawiarniach i palarniach w Atlancie, Nowym Jorku i Bostonie.

Jego doświadczenie na froncie branży kawowej jest głębokie. Charles był kierownikiem sprzedaży hurtowej, głównym baristą i kierownikiem ds. kontroli jakości. Obecnie mieszka w NKG Siedziba główna USA w Hoboken, NJ, dowiaduje się o pozyskiwaniu zielonej kawy, logistyce i nie tylko.

Charles uśmiecha się do kamery, ubrany w białą koszulę zapinaną na guziki i okulary.  W tle duży zbiornik wodny i panorama miasta.
Charles Umeano jest Partnerem pracującym w programie akcji rasowej NKG PACE.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Charlesa Umeano.

BMagazyn: Więc Charles, co sprawiło, że chciałeś aplikować do programu NKG PACE?

Karol: Zgłosiłem się do PACE, ponieważ szukałem możliwości pracy w kawie poza sprzedażą detaliczną. Moja kariera związana z kawą polegała głównie na kontaktach z klientami, z pewnymi romansami w sprzedaży (hurt) i edukacji. Jednak moją pasją zawsze była zielona kawa i skorzystałam z możliwości pracy w tej przestrzeni.

Jakie było dotychczasowe doświadczenie?

Do tej pory było to zarówno wymagające, jak i niesamowicie satysfakcjonujące. Tak wiele się dowiedziałam o tym, gdzie i jak kawa rośnie, a także o logistyce transportu zielonej kawy od pochodzenia do klienta. Im więcej dowiaduję się o wszystkich dłoniach, które dotykają kawy, zanim dotrze ona do lokalnego sklepu, tym bardziej czuję pokorę, że mogę być częścią tego procesu.

Jaka była najtrudniejsza część twojego przejścia do branży kawowej?

Szczerze mówiąc, był to rozwój/progresja kariery i brak przejrzystości co do tego, jak i dlaczego jedna osoba się rozwija, a jedna nie. Nie wspominając o tym, że płaca (choć coraz lepsza) po prostu nie jest ekonomicznie zrównoważona w handlu detalicznym poza zarządzaniem. Możliwości poza sprzedażą detaliczną nie są dobrze reklamowane, więc dla mnie wpisz NKG PACE.

Charles i kolega nalewają wodę ze srebrnych czajników do ceramicznych baniek, żeby spróbować kawy.  Przed nimi na stole stoi wiele filiżanek, plastikowych pojemników na ziarna kawy i tacek.
Charles zamierza rozwinąć swoją karierę kawową poza sprzedaż detaliczną i w kierunku zielonej kawy.

Czy wierzysz, że ten program otworzy przed Tobą więcej drzwi w branży kawowej?

Robię to w ten sposób, że jestem teraz świadomy tych drzwi i umiejętności, które muszę rozwinąć, aby przez nie wejść. Czy to wystarczy, czas pokaże. Jednak mam nadzieję i naprawdę cieszy mnie to, czego uczę się w programie.

Jesteś obecnie częścią zespołu Hoboken; jaka jest twoja ulubiona część pracy do tej pory?

Stając się coraz bardziej biegłym w języku oceny kawy, a także dowiadując się więcej o tym, jak działają rynki kawy. Uwielbiam filiżankę kawy i od pierwszych dni w pracy jako barista.

Jakie są Twoje cele związane z branżą kawową po ukończeniu program?

Bardzo chciałbym kontynuować pracę w „zielonym” środowisku, zarówno w kontroli jakości, jak i jako handlowiec dla importera lub jako kupiec dla palarni na dłuższą metę. W najbliższym czasie mam nadzieję zdać egzaminy Q Grader i nie mogę się doczekać wizyty w Origin na początku przyszłego roku.

Charles robi notatki w notatniku o kawie, którą degustuje.  Wiele ceramicznych naczyń do bańki leży przed nim na metalowym stole, wraz z tacami na kawę.
Charles wierzy, że program PACE otworzy przed nim więcej drzwi w branży kawowej.

Jaka byłaby twoja rada dla kogoś, kto myśli o aplikowaniu do? Program PACE?

Zrób to. To tylko roczne zobowiązanie, a już w niespełna pół roku wyniosłem z programu o wiele więcej, niż się spodziewałem (a miałem naprawdę wysokie oczekiwania). Jest to trudne, ale zdecydowanie jest to program oparty na kawie dla ludzi, którzy jedzą, śpią i piją kawę.

Będziesz otoczony ludźmi, których cała kariera związana była z kawą, dzięki czemu wiele się nauczysz. Jeśli zostaniesz umieszczony w Hoboken, tak jak ja, rozwiniesz nawet uznanie dla komercyjnej kawy. Przede wszystkim mam nadzieję, że ludzie, którzy zrobili ciężkie metry w kawie i mogą teraz mieć jedną nogę za drzwiami, zgłoszą się do tego programu, ponieważ wierzę, że może on na nowo rozpalić tę iskrę.

O AUTORZE

Vasileia Fanarioti (ona/ona) jest starszym korespondentem internetowym dla Magazyn Baristyoraz niezależny copywriter i redaktor z głównym naciskiem w kawowej niszy. Była również wolontariuszką copywriter dla NIE JESTEM BARISTĄ NPO dostarcza treści, które pomagają edukować ludzi na temat baristów i ich pracy. Jej przygody można śledzić na thewanderingbean.net.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *