15 producentów wygrywa jako Best of Thailand udaje się na aukcję Daily Coffee News przez Roast Magazine

Ceremonia Best of Thailand

Ceremonia Best of Thailand w 2022 roku. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Alliance for Coffee Excellence.

Piętnaście partii kawy zostało zidentyfikowanych jako zwycięzcy w Puchar Doskonałości Program pilotażowy (CoE) dla zielonych kaw z Tajlandii o nazwie Najlepsze w Tajlandii.

CoE rodzeństwo non-profit Sojusz na rzecz doskonałości kawy (ACE) obecnie sprzedaje zestawy próbek 15 zwycięskich kaw przed aukcją online, która odbędzie się w czwartek, 17 listopada. Członkostwo w ACE nie jest wymagane do zakupu zestawów próbek o wartości 300 USD.

ACE współpracowało z prywatnymi firmami KVN Import Export (1991) i Coffee Therapy (Tajlandia) w ramach programu pilotażowego, który, jeśli się powiedzie, może wprowadzić w kraju pełny program CoE w przyszłych latach. W 2022 r. w ośmiu różnych krajach produkujących kawę odbyły się wydarzenia i aukcje Rady Europy.

W Best of Thailand zwycięskie kawy pochodzą głównie z północy kraju, z kawami odzwierciedlającymi cztery różne procesy po zbiorach i osiem różnych odmian arabiki. Wielkości partii wahają się od 60 do 150 kilogramów.

Najlepsze trofea z Tajlandii

„Tajlandia ma tak wiele obietnic i możliwości” – powiedział dyrektor wykonawczy Rady Europy Darrin Daniel w ogłoszeniu inauguracyjnego wydarzenia. „Cieszymy się, że możemy być częścią historii kawy specialty w Tajlandii”.

Łącznie 100 rolników zgłosiło kawy do konkursu, zanim liczne rundy ocen krajowych i międzynarodowych wyłoniły 15 zwycięzców.

Najwyżej oceniona kawa została wyprodukowana przez rolnika Caleb Jor Dance z Caleb Gem Forest Coffee. Kawa, odmiana Gesha w procesie mycia, która była uprawiana na najwyższym poziomie spośród wszystkich kaw biorących udział w konkursie, uzyskała wynik 92,82.

Najlepsze w Tajlandii Caleb

Zwycięski hodowca kawy Caleb Jor Dance.

„Jestem bardziej podekscytowany tym, że wydarzyło się to w moim kraju, niż tym, że zdobyłem pierwsze miejsce” – powiedział Jor Dance. „To duży krok dla tajskich producentów. Od tak dawna szukaliśmy tej okazji, a teraz w końcu to się dzieje, a wejście naszego kraju na rynki międzynarodowe jest dla nas po prostu niesamowite”.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *