22 producentów zdobywa prestiżowe nagrody Columbia Cup of Excellence Awards Daily Coffee News by Roast Magazine

Puchar Doskonałości Kolumbii

Zwycięscy przedstawiciele producentów zebrali się na ceremonii wręczenia nagród Cup of Excellence w tym miesiącu. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Alliance for Coffee Excellence.

Producenci 22 mikrolotów zielonej kawy reprezentujących siedem różnych odmian kawy arabica, pięć różnych regionów upraw i cztery różne metody przetwarzania po zbiorach zdobyli prestiżowe Puchar Doskonałości (CoE) w Kolumbii.

Organizator RE Sojusz na rzecz doskonałości kawy (ACE) i Kolumbijskie Stowarzyszenie na Rzecz Doskonałości Kawy (ASECC) ogłosił zwycięzców podczas ceremonii w tym miesiącu przed aukcją nagrodzonych kaw, która odbędzie się we wtorek, 22 listopada.

ACE obecnie sprzedaje swoim członkom próbki partii aukcyjnych, jednocześnie pomagając w organizowaniu grup zakupowych na głośną aukcję. Zeszłoroczna aukcja w Kolumbii CoE ustanowiła rekord międzynarodowej aukcji grupy pod względem najwyższej średniej ceny, z 25 małymi partiami zielonej kawy o średniej cenie ponad 30 USD za funt.

Raquel Lasso reprezentująca swojego męża Carlosa Alberto Belalcazar

Raquel Lasso reprezentująca swojego męża, zwycięski producent Carlos Alberto Belalcázar.

Wśród zwycięskich kaw w 2022 r. znalazła się wypłukana kawa odmiany Gesha z farmy La Bohemia, wyprodukowana przez Carlosa Alberto Belalcázara. Kawa zajęła pierwsze miejsce w konkursie z końcową notą 90,64, według międzynarodowego jury RE.

„Mój przybrany syn zdobył drugie miejsce w 2021 roku. Kiedy spróbował mojej kawy, nalegał, abym w tym roku wziął udział w Pucharze Doskonałości. Ale ponieważ nie mam internetu, nie sądziłem, że będę mógł uczestniczyć. Jednak sprawdziłem i okazało się to bardzo łatwe i mogłem zgłosić swoją kawę do konkursu” – powiedział Belalcázar w komunikacie udostępnionym przez ACE. „Włożyliśmy ogromny wysiłek, aby wszystkie procesy w gospodarstwie wykonać zgodnie z książką i od ponad 20 lat pracujemy nad jakością. To wspaniała nagroda za nasz wysiłek”.

Lista wszystkich zwycięskich farm oraz informacje o aukcji to dostępny tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *