23. Brazylijski Puchar Doskonałości w pięciu 90+ kawach Daily Coffee News by Roast Magazine

Brazylia Puchar Doskonałości

Antônio de Oliveira Filho i jego ojciec Antônio de Oliveira. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Pięć kaw zdobyło w ostatnim czasie ponad 90 punktów Brazylia Puchar Doskonałości (CoE), wzmacniając przekonanie, że największy na świecie kraj produkujący kawę pod względem ilości produkuje również jedne z najwyższej jakości kaw na świecie.

Najlepsza kawa w 23. Pucharze Doskonałości Brazylii została wyprodukowana przez byłego zdobywcę nagrody Rady Europy Antônio de Oliveira Filho z Fazendy Tijuco w regionie Bahia. Według międzynarodowego jury kawa z naturalnego procesu Catuaí uzyskała 91,41 punktów.

Drugie miejsce zajęła Maridalton Santana z farmy Sitio Bonilha, również w Bahia, której Catuaí na miazgę uzyskał wynik 90,59 punktów. Trzecie miejsce zajął Afonso Vinhal z farmy Recanto w Serra do Salitre w stanie Minas Gerais, którego Catucaí z procesu naturalnego uzyskał wynik 90,53.

Wszystkie 24 zwycięskie kawy — każda osiągająca ponad 86 punktów po licznych rygorystycznych rundach oceniania — będą dostępne na aukcji internetowej zaplanowane na czwartek, 1 grudnia.

„Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ jakość brazylijskiej kawy znacznie się poprawiła” – powiedział w oświadczeniu organizatorów międzynarodowy sędzia główny brazylijskiego CoE 2022, Erwin Mierisch. „W przeszłości międzynarodowi nabywcy nie mówili o kwasowości brazylijskiej kawy, a teraz możemy mówić o rodzajach kwasowości. To nowy paradygmat — nowa kawa. Producenci wykonują świetną robotę.”

Był to 23. program Pucharu Doskonałości Brazylii. The Puchar Doskonałości powstał w Brazylii, zanim model został przyjęty w innych krajach za pośrednictwem amerykańskiej organizacji non-profit Sojusz na rzecz doskonałości kawy (AS).

Brazylia 2022 CoE jest częścią szerszej inicjatywy marketingowej i handlowej brazylijskiego sektora kawy o nazwie „Brazil. Kawowy Naród”. Wydarzenie zostało wyprodukowane przez Brazylijskie Stowarzyszenie Kawy Specjalistycznej (BSCA), Brazylijska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji (ApexBrasil) i ACE. Gospodarzem wydarzenia był Expocaccer Cerrado Coffee Farmers Cooperative w sponsoringu, Minas Gerais.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *