600-letnia tradycyjna niemiecka farma staje się biocykliczna i wegańska

Gottschallerhofrodzinna niemiecka farma, która działa od 1435 roku, przeszła na biocykliczne i wegańskie metody zarządzania.

Gospodarstwo zaprzestało chowu zwierząt gospodarskich w 2000 roku, kiedy rolnik Nikodemus Gottschaller poczuł się niekomfortowo podczas uboju zwierząt. Pięć lat temu całkowicie przestał jeść mięso, a teraz stosuje dietę głównie wegańską. Gospodarstwo produkuje obecnie głównie produkty z dyni i zboża.

„Hodowla zwierząt nie jest już w stanie odpowiednio wykarmić ludzkości”.

Gottschallerhof jest zarządzany organicznie od 1986 roku, a w zeszłym roku dołączył do Niemieckiego Stowarzyszenia Biocyklicznych Wegan. Olej z pestek dyni z farmy jest teraz certyfikowany przez organizację.

W 1995, Gottschallera otworzyła piekarnię ekologiczną, produkującą chleb z orkiszu i żyta z gospodarstwa oraz zboża od innych lokalnych producentów. Prawie cały chleb jest wolny od produktów zwierzęcych i Gottschallera ma nadzieję na zdobycie dla piekarni kolejnego biocyklicznego certyfikatu wegańskiego.

Zdjęcie: Gottschallerhof

Biocykliczna uprawa wegańska

Biocykliczne rolnictwo wegańskie polega na ekologicznej uprawie roślin bez udziału zwierząt. Zazwyczaj rośliny uprawia się w płodozmianie, a do wiązania azotu atmosferycznego w glebie stosuje się określone rośliny (takie jak koniczyna). Rośliny te można również kosić i rozsiewać na glebie, eliminując potrzebę stosowania odchodów zwierzęcych.

Metoda uprawy szybko zyskuje na popularności na całym świecie. W październiku ubiegłego roku belgijskie gospodarstwo ekologiczne Bioboer Mark otrzymało Biocykliczny Wegański Znak Jakości za uprawę ziół i warzyw, stając się pierwszym w kraju, który to zrobił. Kanadyjskie winnice L’Acadie i sycylijska oliwa z oliwek Proverbio są również wśród tych, które stosują biocykliczne wegańskie metody produkcji.

„Rolnictwo ekologiczne będzie bez wątpienia nadal rosło”, powiedział Gottschaller. „Biocykliczny sektor wegański również musi się rozwijać, ponieważ, jak wszyscy wiedzą, hodowla zwierząt już teraz nie jest w stanie odpowiednio wyżywić ludzkości. Więcej ludzi głoduje niż kiedykolwiek wcześniej. Naszym zadaniem jest pokazanie sposobu na lepsze.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *