8 skutecznych sposobów na reklamę swojej firmy zajmującej się kawą: porady ekspertów!

kierownik i kelnerka śmieją się z tabletu w kawiarni

Założenie własnej kawiarni to dla niektórych spełnienie marzeń, zwłaszcza jeśli uwielbiasz pić kawę i wszystko inne związane z produktem. Kawiarnia to wyjątkowy rodzaj biznesu. To skrzyżowanie restauracji i sklepu detalicznego.

Dzieje się tak dlatego, że kawiarnie sprzedają produkty, ale również polegają na klientach odwiedzających ich sklepy, aby sprzedawać te produkty i utrzymać się na rynku. W tym miejscu pojawia się reklama Twojego biznesu kawowego.

W dzisiejszych czasach na każdym rogu są kawiarnie, czasem dwie lub trzy na ulicy. Co sprawia, że ​​Twoja kawa i Twój sklep wyróżniają się na tle innych? Jak możesz reklamować swój biznes kawowy, aby przyciągnąć klientów i sprawić, by wracali po więcej? Poniżej znajdziesz kilka najskuteczniejszych sposobów promowania swojego biznesu kawowego.

przegroda 6

8 najlepszych sposobów na reklamę swojego biznesu kawowego:

1. Branding i logo są kluczowe

Nie możesz mieć dobrze prosperującej kawiarni, jeśli nie posiadasz własnej marki i skutecznego logo. Chcesz, żeby ludzie cię zapamiętali. Chcesz, aby ktoś zobaczył logo Twojej kawiarni i powiedział, że tam był, a następnie polecił je osobie, z którą jest. Pomoże Ci to przyciągnąć więcej klientów, którzy przyjdą z powodu sugestii znajomego i zostaną na niesamowitą kawę i obsługę.

Twoje logo powinno być czymś więcej niż zdjęciem kubka kawy. Chociaż nie musi to być skomplikowany projekt, musi mówić, kim jesteś i być niezapomnianym. Chcesz, aby Twoja marka wyróżniała się na tle innych, gdy ludzie myślą o kawiarniach.

logo kawiarni
Źródło zdjęcia: Rawpixel.com, Shutterstock

Zaangażowanie się w społeczność to kolejny doskonały sposób na reklamę swojej kawiarni, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz i masz ograniczony budżet marketingowy. Dowiedz się, jak pomóc innym w swojej społeczności i jednocześnie reklamować swoją kawiarnię.

Na przykład możesz zaoferować zajęcia, które uczą mieszkańców Twojej społeczności o różnych rodzajach ziaren kawy, jak wybierać najlepsze i nie tylko. To zareklamuje Twoją kawiarnię, a także rozgłosi. Możesz także współpracować z różnymi organizacjami charytatywnymi w Twojej okolicy, aby pomagać innym, a nawet ustawiać stoisko na lokalnych imprezach.

Zaangażowanie się w swoją społeczność nie tylko pomoże reklamować Twoją kawiarnię, ale także zaangażuje Cię w lokalnych mieszkańców i pozwoli im poznać twarz marki. To świetny sposób na budowanie zaufania i nawiązywanie przyjaźni, którzy będą regularnie odwiedzać Twoją kawiarnię.


3. Utwórz stronę internetową

Jeśli zamierzasz prowadzić odnoszącą sukcesy kawiarnię, musisz wkroczyć w erę cyfrową. Podczas gdy wielu właścicieli firm nienawidzi pomysłu wchodzenia do Internetu, tworzenia strony internetowej, a zwłaszcza bycia aktywnym w mediach społecznościowych, jest to niezbędne, jeśli chcesz przyciągnąć klientów do swojego sklepu i odnieść sukces.

Badania wykazały, że ponad 80% konsumentów przegląda sklep online i odwiedza jego stronę internetową, zanim zdecydują się na wizytę. Jeśli nie masz strony internetowej, jest to strona internetowa bez kodu lub poruszanie się po niej jest trudne, możesz stracić nawet 80% bazy lojalnych klientów.

Jeśli poważnie myślisz o sukcesie swojej kawiarni, nawet jeśli nie planujesz umieszczać menu online i zezwalać na składanie zamówień, nadal potrzebujesz strony internetowej, aby klienci mogli dowiedzieć się o Tobie i Twojej ofercie.

Chociaż dostępne są bezpłatne strony internetowe, korzystanie z nich nie jest zalecane. Wykorzystaj to do swojego budżetu i zapłać za stronę internetową, aby uzyskać najlepsze wyniki. Chcesz, aby Twoja witryna była wolna od błędów w pisowni i gramatyce, aktualna i wypełniona świeżą treścią. Chcesz również, aby nawigacja była łatwa i zawierała listę tego, co oferujesz w swojej firmie.

W rzeczywistości najlepiej jest zatrudnić profesjonalnego projektanta stron internetowych, który zajmie się budowaniem i projektowaniem Twojej witryny dla Ciebie. Chcesz, aby witryna była profesjonalna, a jednocześnie przytulna, aby uzyskać najlepsze wyniki.

kobieta pracująca na laptopie z filiżanką kawy latte
Źródło zdjęcia: Yanawut.S, Shutterstock

4. Stań się aktywny w mediach społecznościowych

Podobnie jak w przypadku Twojej witryny, ważna jest aktywna obecność w serwisach społecznościowych. Chociaż możesz nie sądzić, że reklamowanie swojej kawiarni w mediach społecznościowych coś zmieni, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że ponad połowa świata spędza przynajmniej część dnia na różnych portalach społecznościowych.

To doskonały sposób na zareklamowanie swojej firmy, jeśli dobrze z niej korzystasz i robisz to dobrze. Będziesz chciał zarejestrować się w witrynach takich jak Facebook, Twitter, Instagram, a nawet TikTok i Pinterest, jeśli tworzysz tablice i filmy o swoim produkcie.

Wymaga to wysiłku i może być czasochłonne, ale nagroda będzie warta wysiłku. Nie twórz postów na tych kontach, a potem odejdź. Najlepiej nawiązać kontakt z osobami, które publikują informacje o Twoim sklepie i produktach. Chcesz, żeby ludzie myśleli, że jesteś przystępny. W końcu kawiarnia to bardzo towarzyskie miejsce, więc będzie to działać na twoją korzyść.

Możesz wynająć menedżera mediów społecznościowych, który będzie robił posty i obsługiwał te konta za Ciebie. Jednak ten osobisty kontakt jest nadal potrzebny, więc chcesz sam się zameldować i skomentować.


5. Korzystaj z lokalnych mediów

Zawsze powinieneś starać się korzystać z lokalnych mediów, w których znajduje się Twoja kawiarnia. Zacznij od lokalnej gazety, miejskiej tablicy ogłoszeń i lokalnego magazynu online. Jednak każde miasto ma inne procedury, więc upewnij się, że poznałeś i znasz właściwe procedury przed ogłoszeniem się tam.

Najlepszą rzeczą w pracy z lokalnymi mediami jest to, że zwykle nie jest tak droga, jak inne formy marketingu. Jednak ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że reklama lokalna będzie działać tylko wtedy, gdy trafisz do grupy docelowej i skierujesz ją we właściwy sposób. Na przykład nie chcesz, aby Twoje reklamy były skierowane do dzieci, które nie piją kawy, a przynajmniej jeszcze nie.


6. Współpracuj z influencerami

Influencerzy to dziś wielka sprawa w Internecie i powinieneś z nich skorzystać i wykorzystać ich do reklamowania swojego biznesu kawowego. Rozwijając obecność w mediach społecznościowych, praca z influencerem może wiele zmienić i przyciągnąć klientów do Twojego sklepu.

Influencerzy mają dużą obecność w Internecie i mnóstwo obserwujących i otrzymują wynagrodzenie za promowanie produktów i usług innych firm na własnych platformach. Skontaktuj się z kilkoma influencerami, aby sprawdzić, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy i czy dobrze pasuje do Twoich potrzeb marketingowych.

Influencerzy mogą być dobrodziejstwem dla Twojej firmy, jeśli możesz sobie na to pozwolić, więc spróbuj wykorzystać to w swoim budżecie jako strategię marketingową.

kobieta robi zdjęcie jedzenia i napojów kawowych
Źródło zdjęcia: Maha Heang 245789, Shutterstock

7. Zachęcaj do recenzji

Zachęcanie klientów do pozostawiania recenzji na Twojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych i gdziekolwiek indziej to świetny sposób na reklamowanie swojej kawiarni i informowanie, że jesteś miejscem, w którym można pójść na kawę i nie tylko.

Możesz nawet pozostawić zachęty dla ludzi do zachęcania do recenzji. Niektóre propozycje to darmowa kawa, darmowe ciasto, a nawet darmowy kubek do kawy z Twoim logo, co jest kolejną formą darmowej reklamy. Recenzje to coś, czego każda firma potrzebuje, aby odnieść sukces, więc zachęcaj ich do tego.


8. Plotka

Nawet w dobie mediów społecznościowych, gdy wszyscy przez większość dnia korzystają ze swoich komputerów lub telefonów, poczta pantoflowa jest nadal najlepszym sposobem na reklamowanie swojej kawiarni. Poczta pantoflowa oznacza, że ​​ludzie rozmawiają o Twoim sklepie, kawie i jedzeniu, które podajesz. Zachęć swoich lojalnych klientów, aby opowiedzieli o Twoim sklepie swoim przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom. To najlepsza forma darmowej reklamy i komplement dla Ciebie i Twojej kawiarni.

barista zajmujący się obsługą klienta
Źródło: RODNAE Productions, Pexels

przegroda 4

Wniosek

Otwarcie kawiarni to ekscytujące przedsięwzięcie; jeśli kochasz kawę i biznes, jest to jeszcze bardziej ekscytujące. Nie można jednak odnieść sukcesu w żadnej firmie bez odpowiedniej reklamy. Dlatego przydadzą się powyższe wskazówki. Reklama wymaga pracy i cierpliwości, ale w końcu będziesz zadowolony, że poświęciłeś na to czas, zwłaszcza gdy Twoja firma jest tak zalana lojalnymi klientami, że musisz rozważyć rozszerzenie. Czy to nie byłoby spełnienie marzeń?


Wyróżnione zdjęcie: Cameron Prin, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *