9 najlepszych restauracji należących do kobiet w Orlando na rok 2021

Marzec to Miesiąc Historii Kobiet, w którym świętujemy niesamowity wkład, jaki kobiety wniosły na przestrzeni dziejów. Z tej okazji rzucamy światło na niektóre z najlepszych restauracji należących do kobiet w Orlando na rok 2021.

1. Indyjska restauracja Tabla, Nora Jain

Restauracja indyjska Tabla serwuje jedne z najlepszych dań kuchni indyjskiej, tajskiej i chińskiej w całej środkowej Florydzie. Nora Jain jest właścicielem Tabli, która ma jedną lokalizację w Orlando i jedną w Winter Park.

„Wierzę, że będąc kobietą, dodajemy delikatny akcent do naszej branży” – powiedziała Nora Jain. „Kierujemy się pasją, dlatego wnosimy do naszych potraw doskonałość i kreatywność. Miałem bardzo wygodną krzywą uczenia się, ponieważ czuję, że większość szefów kuchni jest jak artyści, więc dopóki rozumiem ich wizję, są bardzo chętni do współpracy w kwestii menu. Jednak trudność, z którą się spotkałam, była bardziej związana z operacjami. Jako dama czuję, że nie chcą słuchać i wykonywać poleceń związanych z codziennym stylem pracy. Czuję, że z biegiem lat zdobyłem wystarczającą pewność siebie od mojego zespołu, że wiedzą, że ich życie staje się łatwe tylko wtedy, gdy postępują zgodnie z systemem. Teraz słuchają i śledzą procesy wbudowane w naszą codzienną działalność”.

„Rada dla moich znajomych, którzy chcą dołączyć do kulinariów, to poznanie swojego jedzenia, podążanie za swoją pasją, podążanie za marzeniami i nigdy się nie poddawaj.”

2. Tapa Toro i tawerna Opa Orlando, Katerina Coumbaros

Katerina Coumbaros jest właścicielką Tapa Toro oraz Opa Orlando Tawernadwie restauracje z wyjątkowym i pysznym menu. Tapa Toro koncentruje się na tradycyjnych hiszpańskich potrawach, od paelli po tapas, podczas gdy Taverna Opa oferuje różnorodne greckie potrawy.

„Tradycyjnie kobiety zajmowały stanowisko „kuchni” w domu, ale istnieje ogromna rozbieżność w świecie zawodowym – powiedział Coumbaros. „W restauracjach na całym świecie często dominują mężczyźni, ale jestem zdecydowany zmienić tę narrację. Jako restaurator uważam, że moim obowiązkiem jest służyć jako wzór do naśladowania dla kobiet, z którymi się spotykam, aby pokazać, że mogą posiadać restauracje, prowadzić kuchnie – i robić to dobrze. Mam nadzieję na nadchodzący rok i dalszy wpływ, jaki możemy wspólnie wywrzeć, aby zainspirować dzisiejsze i przyszłe kobiety w branży kulinarnej. Pozdrowienia dla postępu!”

3. Herbaciarnia i kanapka Pom Pom, Pom Moongauklang

Herbaciarnia i Kanapka Pom Pom to urocze miejsce, w którym można delektować się asortymentem ręcznie robionych herbat i kanapek. Pom Moongauklang jest właścicielką knajpki znajdującej się w Milk District w Orlando.

„(A) wyzwaniem w mojej podróży 25 lat temu było bycie jedyną kobietą szefową kuchni podczas pracy w Lucky Cheng’s. W tamtych czasach bardzo rzadko zdarzało się mieć kobietę na takiej pozycji. Potem przeprowadzka na Florydę i otwarcie Pom Pom’s Teahouse and Sandwicheria w czasie, zanim zaczęła się scena kulinarna.

Moongauklang wymienia również lekcje, których nauczyła się w swojej roli. „Nie rozgość się. Bądź przygotowany na wszystko. Nawiguj i obracaj”.

4. Piekarnia Maślankowa, Taissa Rebroff

Taissa Rebroff jest właścicielem Piekarnia Maślankowaktóry jest osobliwym sklepem piekarniczym znajdującym się w Winter Park oferującym świeżo przygotowane wypieki. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na coś słodkiego, czy pikantnego, Buttermilk Bakery Cię zaspokoi. Zalecamy spróbowanie Croissanta Truskawkowo-Migdałowego, Małpiego Chleba lub Porannej Bułki, ale warto się tam dostać wcześnie, ponieważ produkty spożywcze są codziennie przygotowywane na świeżo i często się wyprzedają.

5. Se7en Bites, Trina Gregory-Propst

Trina Gregory-Propst jest właścicielem Siedem ugryzieńktóry znajduje się w samym sercu Milk District w Orlando. Ta restauracja oferuje wyjątkowe menu z południowym jedzeniem komfortowym, ulubionymi śniadaniami i brunchami, kawą i domowymi słodkimi przysmakami.

Źródło zdjęcia: Se7en Bites

6. DaJen Eats Cafe & Creamery, Jenn Ross

Jenn Ross jest właścicielem DaJen Eats Cafe & Creamerywegańska restauracja szybkiej obsługi oferująca tradycyjne jamajskie przysmaki. Ross dorastała na Jamajce i wymienia swoją babcię jako największy wpływ na jej życie i główną inspirację kulinarną.

„Miała dużo dzieci, więc przez większość swojego dorosłego życia gotowała gigantyczne garnki z jedzeniem” – powiedział nam Ross. „Kiedy wszystkie dzieci dorosły i opuściły dom, nigdy się nie przystosowała. Nie przestawała gotować gigantycznych garnków z jedzeniem i dosłownie wzywała do jedzenia nieznajomych z pobocza drogi. Jej duch wspólnoty miał ogromny wpływ na moje podejście do jedzenia, jako szef kuchni i prowadzenie restauracji. Czuję, że jedzenie sprzyja społeczności, prawda? Zabierzmy Cię do stołu z ciepłym posiłkiem, a następnie rozwiążmy problemy świata. Różnice w opiniach są o wiele łatwiejsze do strawienia na pełnym żołądku z kolegą na jedzeniu”.

7. Whisky, Katie Zagaroli

Whiskynależący do Katie Zagaroli, znajduje się tuż przy Sand Lake Road. Whisky oferuje imponujące menu pełne wykwintnych burgerów i rzemieślniczych koktajli inspirowanych whisky. Niektóre popularne ulubione menu to Whisky Burger, The Southerner, Sweet Potato Waffle Fries, Whisky Chips i wiele innych.

„Założenie firmy jest łatwe” – powiedziała Katie Zagaroli. „Prowadzenie biznesu to trudna część. Wymaga przywództwa, poświęcenia, cierpliwości i… whisky. Dużo whisky.

8. Ładowanie Gastrobruncha, Jahnae Allen

Jahnae Allen jest współwłaścicielem Wczytuję Gastrobrunchznajduje się na obrzeżach Orlando w St. Cloud na Florydzie. Loading Gastrobrunch oferuje śniadania w stylu południowym i dania brunchowe w stylu spana-flora. Niektóre pozycje menu, które musisz mieć, obejmują dowolne z ich omletów, naleśników i tostów z awokado.

9. Tamale Co. Mexican Street Food, Jennifer Tamayo

Jennifer Tamayo jest właścicielem Tamale Co. z mężem Fernando. Urocza dziura w ścianie znajduje się w Hourglass Social House i serwuje różnorodne autentyczne meksykańskie dania uliczne. Są znane ze swoich tamales, więc koniecznie trzeba spróbować. Inne popularne przekąski to Elotes, Tacos i Churros.

Źródło zdjęcia: Tamale Co.

Kobiety nadal robią imponujące fale w świecie kulinarnym i jesteśmy podekscytowani obserwacją, jak scena kulinarna w Orlando nadal rośnie zarówno pod względem różnorodności, jak i integracji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *