ADM i Marfig wprowadzają na rynek markę PlantPlus Foods w USA

Jak donosi BloombergArcher-Daniels-Midland (ADM) i Marfig Global Foods mają rozszerzyć swoje wspólne przedsięwzięcie, Żywność PlantPlusdo USA.

Firma PlantPlus Foods została uruchomiona w 2020 r. i obecnie działa w Brazylii, gdzie dostarcza burgery roślinne zarówno detalistom, jak i punktom gastronomicznym. Obejmuje to partnerstwo z Burger King. Marka ma wejść na rynek amerykański pod koniec tego roku, chociaż receptura burgera zostanie zmieniona, aby zaspokoić gusta amerykańskich konsumentów.

Przejęcia strategiczne

W styczniu tego roku PlantPlus nabył kanadyjskiego producenta żywności roślinnej Sol Cuisine za około 100 milionów dolarów. Przeprowadzka nastąpiła zaledwie dwa miesiące po tym, jak PlantPlus kupił Eat Drink Well LLC, spółkę-matkę amerykańskiej marki Hilary’s. PlantPlus powiedział, że ma nadzieję, że przejęcia pomogą mu rozwinąć się w obu Amerykach.

Sol Cuisine Kurczak Przetargi
©Sol Kuchnia

Partnerstwa ADM alt protein

Spółka joint venture ADM z Marfig to tylko jedna z wielu partnerstw firmy alt protein w ostatnich latach. Tylko w 2022 r. firma współpracowała z New Culture w zakresie serów bezzwierzęcych, Benson Hill w zakresie soi o bardzo wysokiej zawartości białka i Eat Just w zakresie hodowanego kurczaka.

ADM pracuje również niezależnie nad alternatywnymi białkami, inwestując 300 milionów dolarów na początku tego roku w rozbudowę zakładów produkujących alternatywne białka i otwarcie nowego, najnowocześniejszego centrum innowacji białek.

„Nasze partnerstwa i strategiczne inwestycje w innowacyjne start-upy są kluczowym elementem rozwoju w tej dziedzinie” – powiedział w sierpniu dla firmy vegconomist Juan Manuel Benitez-García, prezes Global Savory w ADM. „W przypadku każdego z tych strategicznych partnerstw z niecierpliwością czekamy na wspieranie przyszłości alternatywnej przestrzeni opartej na białkach i roślinach”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *