Agtech Startup NuCicer zamyka dodatkową rundę nasion dla ciecierzycy o bardzo wysokiej zawartości białka

Firma Agtech NuCicerktóra tworzy ciecierzycę o ultrawysokiej zawartości białka przy użyciu dzikich odmian ciecierzycy, ogłasza zamknięcie dodatkowej rundy finansowania nasion prowadzonej przez Skoki Bayerawpływowe ramię inwestycyjne Bayer AG.

„Poszerzanie przystępnego cenowo, skalowalnego białka roślinnego poza obecnie dostępne składniki sojowe są krytyczną i pilną potrzebą naszego systemu żywnościowego”

Inwestycja pozwoli NuCicer na zwiększenie produkcji wysokobiałkowej ciecierzycy, która zawiera o 75% więcej białka niż ciecierzyca konwencjonalna. Firma dąży również do obniżenia kosztów składników białka z ciecierzycy o 50%, ponieważ pracuje nad zapewnieniem konsumentom bardziej przystępnych cenowo białek roślinnych w 2023 roku.

40X większa różnorodność

Współzałożycielem UC Davis Professor i CTO Douglas Cook, światowej sławy eksperta w dziedzinie genetyki ciecierzycy, NuCicero wykorzystuje rozległą naturalną bioróżnorodność dzikiej ciecierzycy za pomocą platformy uczenia maszynowego i genomicznej hodowli.

Dzika ciecierzyca zawiera 40 razy większą różnorodność genetyczną niż odmiany komercyjne, a NuCicer wykorzystuje swoją ogromną bibliotekę plazmy zarodkowej, aby zintegrować pożądane cechy dzikiej ciecierzycy z elitarnymi odmianami poprzez krzyżowanie niemodyfikowane genetycznie.

Podczas gdy ciecierzyca posiada już naturalne cechy odporne na klimat, takie jak wysoka wydajność wody i zdolność wiązania azotu, NuCicer stara się wzmocnić inne przyjazne dla klimatu cechy, takie jak tolerancja na ciepło, suszę, kwaśne gleby i choroby.

NuCicer Wysokobiałkowa Ciecierzyca
© NuCicer

Znaczący moment

„Poszerzanie przystępnego cenowo, skalowalnego białka roślinnego poza obecnie dostępne składniki sojowe są krytyczną i pilną potrzebą naszego systemu żywnościowego – powiedziała Kathryn Cook, dyrektor generalna i współzałożycielka NuCicer. “Dzisiejsza runda inwestycyjna to ważny moment zarówno dla NuCicer, jak i szerszy rynek białek roślinnych. WDzięki Leaps przy wsparciu firmy Bayer nie możemy się doczekać podjęcia kolejny krok w naszej podróży: wprowadzenie technologii naturalnych składników do wyższy poziom i wprowadzanie na rynek ulepszonych produktów roślinnych”.

Dzięki najnowszej inwestycji NuCicer planuje również rozszerzyć swoją dotychczasową współpracę z partnerami i klientami na dalszych etapach. Firma dąży do obniżenia kosztów o 50% składników białka z ciecierzycy i planuje wprowadzić niedrogie produkty z białka roślinnego dla konsumentów końcowych w 2023 roku.

Zdrowe białko z ciecierzycy
Odmiany ciecierzycy ©NuCicer

Zmiana jazdy

Wraz z Bayerem, runda inwestycyjna w nasiona obejmowała udział Lever VC, Blue Horizon i Trellis Road, i następuje po rundzie nasion w 2021 r. prowadzonej przez Lever VC.

„Leaps by Bayer został założony na zasadzie napędzania prawdziwych zmian do świat, w którym żyjemy dzięki naszym inwestycjom, a NuCicer to ideał przykład tego, jak wspólnie pracujemy nad pozytywną różnica” – skomentował dr Jürgen Eckhardt, szef Leaps firmy Bayer. „NuCicer to fascynujący biznes, który naszym zdaniem pomoże rozwój odpornego na klimat, naturalnego białka pochodzenia roślinnego alternatywy, które pomogą w dekarbonizacji naszych łańcuchów dostaw żywności”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *