Aktualne produkty prezentujące krojonego łososia wędzonego na bazie roślin na Expo East

Amerykański producent owoców morza alt Aktualna żywność zaprezentuje swój pierwszy produkt detaliczny — krojony łosoś wędzony na bazie roślin — na targach Natural Products Expo East w Filadelfii.

Łosoś, opisywany jako „szokująco prawdziwy”, wytwarzany jest z takich składników, jak groszek, algi, ziemniaki i bambus. Jest również bogaty w składniki odżywcze, takie jak omega-3, żelazo, witamina B12, błonnik i białko. Próbki będą dostępne do wypróbowania przez cały czas trwania targów.

„Nasz wędzony łosoś jest o wiele bardziej zrównoważonym sposobem spożywania owoców morza”

Plastry łososia trafią do sprzedaży w ciągu najbliższych dwóch miesięcy u partnerów handlowych, w tym w Showfields, Fairway Market, Gourmet Garage w Nowym Jorku oraz w dużej grupie detalicznej w Kalifornii.

Aktualne jedzenie Sushi
©Aktualna żywność

Runda finansowania

W czerwcu Current Foods zamknęła rundę finansowania w wysokości 18 milionów dolarów na sfinansowanie sprzedaży detalicznej wędzonego łososia pochodzenia roślinnego. Obecnie łosoś jest dostępny na rynku D2C, ale nie w żadnym sklepie. Produkty Current, które obejmują tuńczyka roślinnego oraz łososia, są również dostępne w gastronomii dzięki współpracy z restauracjami, takimi jak Poké Bar.

„Konsumenci tak bardzo lubią nasz Current Tuna, że ​​chcieliśmy dać im dodatkowe opcje owoców morza do wyboru” – powiedział Jacek Prus, dyrektor generalny i współzałożyciel Current Foods. „Nasz wędzony łosoś jest o wiele bardziej zrównoważonym sposobem spożywania owoców morza bez wrzucania ani jednej kotwicy do któregokolwiek z naszych mocno zagrożonych oceanów. Jeden kęs i jesteśmy pewni, że detaliści będą mieli klientów kochających łososia na całe życie!”

Expo East odbędzie się od 28 września do 1 października 2022 roku. Current Foods będzie miała swoją siedzibę w hali A, stoisko nr 1242.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *