AlgiKnit zmienia markę na Keel Labs w misji zostania liderem w dziedzinie zrównoważonych tekstyliów – vegconomist

Amerykański producent zrównoważonych materiałów AlgiKnit ogłosił, że zmienia markę na Keel Labs. Flagowa przędza firmy na bazie wodorostów również otrzymała nową nazwę, Kelsun.

„Budujemy przyszłość, w której zrównoważone materiały wykorzystują moc naszych oceanów”

Keel Labs twierdzi, że nowy branding, opracowany we współpracy z nagradzaną firmą projektową Pentagram, ma na celu odzwierciedlenie jej misji wspierania zrównoważonej przyszłości. Stępka jest kręgosłupem konstrukcyjnym statku, pomagającym stworzyć równowagę i utrzymać statek w ruchu do przodu. Nazwa symbolizuje zatem intencję firmy, aby być liderem w dziedzinie zrównoważonych tekstyliów.

Według Pentagram, wizualizacje, które opracował dla Keel Labs, celebrują piękno naturalnego środowiska za pomocą prostej, przejrzystej prezentacji. Nowa nazwa i branding są teraz wprowadzane na wszystkich platformach.

przędza na bazie wodorostów
© Ryan Duffin

Produkcja przędzy na bazie wodorostów morskich

Keel Labs produkuje swoje przędze poprzez ekstrakcję substancji zwanej alginianem z wodorostów i łączenie jej z odnawialnymi biopolimerami. Powstałą przędzę można następnie dziać na tkaniny i barwić. Celem jest zapewnienie alternatywy dla obecnych metod produkcji przędzy, które często są bardzo zanieczyszczające i zasobochłonne.

W grudniu ubiegłego roku Keel otworzył centrum innowacji w Karolinie Północnej, aby zapewnić przestrzeń badawczo-rozwojową i pomieścić wewnętrzne zespoły produkcyjne i biznesowe. W czerwcu następnego roku firma zebrała 13 milionów dolarów, które planuje przeznaczyć na skalowanie produkcji.

„Nazwa Keel Labs obejmuje naszą wizję stale poszerzających się horyzontów, naszego zaangażowania w innowacje i możliwości” – powiedziała współzałożycielka i dyrektor generalna Keel Labs, Tessa Callaghan. „Nasza praca zaczyna się od włókna, ale na tym nasza odpowiedzialność się nie kończy. Budujemy przyszłość, w której zrównoważone materiały wykorzystują moc naszych oceanów, aby objąć gałęzie przemysłu i zastosowania, naprawiając relacje ludzkości z naszymi naturalnymi ekosystemami”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *