Allbirds wprowadza na rynek pierwsze w 100% wegańskie trampki wykonane z przetworzonych skórek ryżowych i cytrusowych

Marka obuwia Allbirds ogłosił wprowadzenie na rynek Plant Pacer, swojego pierwszego w 100% wegańskiego sneakersa. Podczas gdy Allbirds jest tradycyjnie znany z naturalnej linii butów z owczą wełną, Plant Pacer wykorzystuje zrównoważoną, plastikową i wolną od ropy naftowej skórę roślinną.

88% mniej węgla

Plant Pacer oferuje ten sam charakterystyczny komfort, z którego słynie Allbirds, i jest zbudowany z innowacyjnych, zrównoważonych składników, takich jak guma, oleje roślinne, łuski ryżu z recyklingu, a nawet skórki cytrusów.

Ekologiczne składniki buta oznaczają, że wytwarza on o 88% mniej węgla niż konwencjonalna skóra zwierzęca io 75% mniej niż standardowe syntetyczne skóry. Plant Pacer, którego cena detaliczna wynosi około 135 USD, również zawiera lekka podszewka z mieszanki TENCEL™ Lyocell na bazie eukaliptusa.

Allbirds oferuje płócienną wersję Plant Pacer, wykonaną z bawełny organicznej i dostępną w szerszej gamie kolorów.

Buty Allbirds
©Allbirds

Nowe materiały

W zeszłym roku Allbirds ogłosiło, że przygotowuje się do swojej oferty publicznej na Wall Street, której wycena szacowana jest na 2 miliardy dolarów. Do popleczników marki należą Leonardo DiCaprio, Barack Obama i Ashton Kutcher.

Weganin rynek sneakersów stale rośnie, ponieważ marki wykorzystują coraz większą liczbę kreatywnych, niskoemisyjnych materiałów i skór alternatywnych.

Skóra grzybowa Adidas
© Adidas

W ostatnich latach czołowe światowe firmy obuwnicze, w tym Nike, Adidasi Reebok wypuściło na rynek trampki wykonane z szerokiej gamy materiałów, takich jak skóra grzybowa, korek, plastik na bazie kukurydzy i włókna z recyklingu. Inne marki, takie jak Stella McCartney, BLUEVIEW, LØCI i Caval używają jeszcze śmielszych materiałów, od skórek jabłek po recyklingowany plastik oceaniczny, aby stworzyć bardziej modne, ekologiczne obuwie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *