Alt Milk Made with Upcycled Apricot Kernels jest najczęściej sprzedawanym produktem w BILLA Vegan Superstore – vegconomist

Austriacki startup zajmujący się technologią żywności cudowny rdzeń niedawno ogłosił wprowadzenie na rynek „nigdy wcześniej” Kern Milk z pestkami moreli.

Wunderkern mówi, że innowacyjne mleko alternatywne „niedawno weszło z wielkim hukiem na konkurencyjny rynek napojów alternatywnych. Promowany w ramach nowej koncepcji „Pflanzilla” autorstwa Billa, szybko przekształcił się w sukces klientów i stał się najczęściej sprzedawanym produktem w sklepie wegańskim. Super orzechowy smak napoju doskonale współgra ze słodkimi potrawami, takimi jak Kaiserschmarren, i inspiruje do wegańskiego interpretowania lokalnych klasyków”.

Wunderkern, założony w 2019 roku przez Michaela Beitla, Lucę Fichtingera, Fabiana Wagesreithera i Sebastiana Jeschko, ma na celu prowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym, wykorzystując pestki zmarnowanych owoców pestkowych z innych branż.

Mleko z ziaren Wunderkern
© Wunderkern

Na początku tego roku firma Wunderkern trafiła do wiadomości, gdy wypróbowała wśród publiczności lody bezmleczne z pestkami owoców na festiwalu „Wszystko morelowe” w Austrii.

Nowe mleko alternatywne i gospodarka o obiegu zamkniętym

Najpopularniejsze napoje wegańskie są wytwarzane z owsa, soi i migdałów, które niekoniecznie są zrównoważonymi surowcami. Rośliny są stale uprawiane, aby wyżywić stale rosnący alternatywny rynek mleka.

Napój Kern jest wytwarzany z pestek moreli, które zostały odrzucone jako produkt odpadowy przez inne branże. Wunderkern twierdzi, że wykorzystanie materiałów odpadowych wdraża zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, niezbędne do przeciwdziałania zmianom klimatu. Ponieważ mleko roślinne jest wytwarzane z pestek poddanych recyklingowi, jego profil zrównoważonego rozwoju jest wyjątkowy, przy minimalnym zużyciu wody i niewielkiej emisji CO2.

Jak opisał Wunderkern, nowy napój oferuje orzechowy smak i kremowy wygląd. Może być stosowany jako zwykły napój roślinny do kawy i przepisów.

wunderkern-upcycled-owocowe-produkty
© Wunderkern

Produkty z pestek owoców

Wunderkern oferuje szereg upcyklowanych produktów na bazie owoców pestkowych, z których każdy odzwierciedla jądra użyte do ich wytworzenia:

  • Cherry Kernel Oil firmy Wunderkern: tłoczony na zimno olej bez dodatków i cukru, wytworzony w 100% z pestek wiśni. Cherry Kernel Oil był światowym mistrzem olejowym na międzynarodowym konkursie olejowym AVPA 2021 we Francji. Uratowane jądra na butelkę: 10 023 jądra
  • Olej z pestek moreli firmy Wunderkern: tłoczony na zimno olej ze 100% pestek moreli bez żadnych dodatków. Uratowane jądra na butelkę: 1333 jądra.
  • Według firmy, olej z pestek śliwki firmy Wunderkern: pierwszy na świecie tłoczony na zimno olej z pestek śliwki. Stworzony z 100% zaoszczędzonych ziaren śliwki. Uratowane jądra na butelkę: 2356 jądra
  • Choco Kernel Cream marki Wunderkern: połączenie pestek moreli z kakao i prawdziwą wanilią bourbon w kremie. Uratowane jądra na pakiet: 812 jąder

„Wunderkern chce tworzyć produkty wykorzystujące w 100% zasoby, opierając się na gospodarce o obiegu zamkniętym, aby uczynić nasz świat lepszym miejscem, bez poświęcania smaku” – mówi firma.

Nowa alternatywa dla mleka będzie dostępna w austriackiej sieci supermarketów BILLA+.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *