AMSilk przenosi się do nowej strony, będzie produkować „zmieniający zasady gry” wegański jedwab na skalę przemysłową

AMSilkniemiecki producent biologicznych alternatyw jedwabiu przenosi się do nowej siedziby w Campus Neuried w Monachium.

Campus Neuried to kompleks laboratoryjno-biurowy dla firm z różnych branż. Specjalnie wybudowana siedziba AMSilk zajmie ponad 2000 m²2 na miejscu, z zakładami pilotażowymi obok laboratoriów i biur biotechnologicznych. Powierzchnia zajmowana przez firmę jest trzykrotnie większa niż dotychczasowa powierzchnia biurowa firmy.

„AMSilk koncentruje się na przełamywaniu ograniczeń i granic”

Nowa lokalizacja będzie wspierać AMSilk w ekspansji poza Europę i zwiększaniu produkcji, ponieważ firma pracuje nad produkcją kilku tysięcy ton włókien rocznie w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Włókna AMSilk są wegańskie, w pełni biodegradowalne i produkowane wyłącznie z odnawialnych surowców roślinnych.

AMSilk
© AMSilk

Aplikacje AMSilk

Podczas gdy przemysł modowy jest najbardziej oczywistym zastosowaniem wegańskiego jedwabiu, AMSilk ma również potencjalne zastosowania w innych branżach. W styczniu Mercedes-Benz wybrał włókno Biosteel firmy AMSilk na uchwyty do drzwi nowego samochodu koncepcyjnego. W następnym miesiącu badania wykazały, że powłoki z jedwabiu pajęczego AMSilk mogą zapobiegać stanom zapalnym i zmniejszać pooperacyjne powikłania niektórych operacji.

„AMSilk koncentruje się na przełamywaniu ograniczeń i granic poprzez dostarczanie bio-lepszych rozwiązań na skalę przemysłową, ulepszanie produktów i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko w różnych branżach” – powiedział Ulrich Scherbel, dyrektor generalny AMSilk. „Przeprowadzka do naszych nowych biur, z ulepszonym wyposażeniem technologicznym, wyjątkową bliskością powiększonego laboratorium i specjalnie zaprojektowanymi instalacjami pilotażowymi, umożliwia powiększającemu się zespołowi wiodących ekspertów i najlepszych specjalistów z branży szybsze i lepsze zaspokajanie potrzeb klientów”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *