Ananas Anam współpracuje z FORVIA w zakresie wnętrz samochodowych opartych na ananasie

Ananas Anna ogłosił współpracę z liderem technologii motoryzacyjnej FORVIA w celu opracowania materiałów do wnętrz pojazdów wykonanych z odpadowych włókien liści ananasa.

Obie firmy zawarły umowę o wspólnym rozwoju, w której Ananas Anam wnosi swoją wiedzę na temat opracowywania przyjaznych dla środowiska materiałów na bazie ananasa, a FORVIA wnosi swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii motoryzacyjnej. Wiadomość pojawia się, gdy ta ostatnia firma wprowadza MATERI’ACT, nową jednostkę w celu opracowania zrównoważonych materiałów.

Zrównoważone wnętrza samochodów

Na początku 2022 r. zrównoważony rozwój został opisany jako kluczowy trend w branży motoryzacyjnej. Niedawno doniesiono, że wszystkie samochody BMW i Mini będą miały w pełni wegańskie wnętrza od przyszłego roku, podczas gdy badanie z maja wykazało, że 70% kierowców byłoby zainteresowanych kupnem samochodu bez zwierząt. Opublikowany w zeszłym roku raport rynkowy sugeruje, że globalny motoryzacyjny rynek wegańskich skór będzie rósł z ogromnym CAGR na poziomie 48% do 2026 roku.

BMW Mini bez skóry
© BMW/Mini

Współpraca Ananas Anam

Umowa z FORVIA jest najnowszą z serii współpracy Ananas Anam w ostatnich latach. Firma, która powiedziała vegconomistowi, że „buduje nowy ekosystem roślinny”, nawiązała współpracę z Saucony na początku 2022 r., aby opracować trampki ze skóry ananasowej.

Ananas współpracuje również z Dole, największą na świecie firmą produkującą świeże produkty, aby pozyskiwać odpady ananasowe do swoich materiałów. Tymczasem kultowe marki, takie jak Selfridges i Nike, wprowadziły na rynek produkty wykonane z alternatywnej skóry Ananasa.

„Dzięki silnej obecności klientów już na rynku obuwia, akcesoriów i mody, ta umowa o wspólnym rozwoju wyznacza kolejny etap ewolucji ANANAS ANAM poprzez dywersyfikację naszej oferty produktów w sektorze motoryzacyjnym” – powiedziała firma.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *