Anina, innowatorka upcycled Food, ogłasza BEZPIECZNĄ rundę i wprowadzenie na rynek produktu o wartości 3,3 mln USD

Izraelski startup zajmujący się technologią żywności powiesić ogłasza rundę SAFE o wartości 3,3 mln USD i niedawne wprowadzenie na rynek nowo opracowanych gotowych do spożycia posiłków roślinnych z warzywami z recyklingu.

„Zmieniamy sposób, w jaki jemy i kształtujemy przyszłość, aby zapewnić znaczące kulinarne wrażenia konsumenckie”

Runda SAFE była prowadzona przez Strauss Group, The Kitchen Hub, Unovis, Unorthodox Ventures, AgFunder VC, Wordcreate Inc. oraz Israeli Innovation Authority (IIA).

Anat Natan, Meydan Levy i Esti Brantz założyli Aninę w 2020 roku, aby znaleźć nowe sposoby na poprawę wydajności, zapobieganie marnotrawstwu i ponowne zjednoczenie konsumentów z pożywną żywnością. Firma twierdzi, że opracowała unikalną opatentowaną technologię formowania elastycznych, laminowanych arkuszy ze świeżych warzyw poddanych recyklingowi, umożliwiając im tworzenie różnych kształtów, a tym samym kulinarnej sztuki kulinarnej, którą konsumenci mogą dodać do doświadczenia jedzenia szybkiego posiłku.

Gotowe dania warzywne
© Fotografowie Yasmin i Arye

Na początku tego roku Anina ogłosiła rozwój swoich gotowych dań na bazie roślin, pakowanych w kapsułki z warzyw z recyklingu, twierdząc, że zakłóca rynek dań gotowych dzięki inspirującemu formatowi opakowania.

Anat Natan, współzałożycielka i dyrektor generalny Aniny, mówi: „Anina ma realny wpływ na przemysł spożywczy poprzez ograniczanie marnowania żywności i przekształcanie jej w innowacyjne produkty roślinne o ekscytującym wyglądzie i dotyku. Anina odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na maksymalne wykorzystanie niechcianych warzyw i przekształcenie ich w coś artystycznego, który przemawia do oka i palety.

„Po udanej premierze produktu w Izraelu i pozytywnych opiniach, jakie otrzymaliśmy od amerykańskich milenialsów, zamierzamy wprowadzić nasze produkty do USA”.

Laminaty Warzywa
© Fotografowie Yasmin i Arye

Posiłek w kapsule

Jak opisuje startup, kapsułka Aniny to kompletny posiłek z odrzuconych warzyw, które nie spełniają standardów rynkowych i w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane. Te „brzydkie” warzywa są laminowane i formowane w kapsułki lub kapsułki, w których będzie przechowywany pokarm.

Mor Wilk, wiceprezes ds. badań i rozwoju Aniny, komentuje: „Sercem naszej technologii jest tworzenie warstw. „Sercem naszej technologii jest tworzenie arkuszy warzyw. Elastyczność tych arkuszy umożliwia nam tworzenie dowolnej struktury 3D i tworzenie dowolnego przepisu w ozdobnym saszetku, każdy zestaw do unikalnego kontrolowanego czasu gotowania”.

Zespół izraelskiej Aniny
© Eyal Toueg, TheMarker

Według Aniny, każdy strąk składa się z dwóch pełnych kubków warzyw zawierających 40% dziennego pożywienia osoby dorosłej, jest bogaty w białko i błonnik oraz nie zawiera konserwantów i barwników.

„Zmieniamy sposób, w jaki jemy i kształtujemy przyszłość tak, aby zapewnić znaczące kulinarne wrażenia konsumentów. Kapsułka z posiłkiem Anina jest również odpowiedzią na dzisiejszy szybki tryb życia, który zbyt często zmusza konsumentów do kompromisów w zakresie jakości spożywanej żywności” – dodaje Anat Natan.

Linia dań gotowych Anina obejmuje trzy produkty: Pasta Primavera, Mediterranean Bowl i Vietnamese Bowl, które zostały niedawno wprowadzone na rynek w Izraelu. Produkty dostępne są online, w piekarniach premium i butikowych oraz w przestrzeniach coworkingowych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *