Artysta streetwearowy Sean Wotherspoon projektuje wegańskie Porsche – vegconomist

Porsche i projektant odzieży ulicznej Sean Wotherspoon współpracowali ostatnio nad unikalnym projektem dla Porsche Taycan 4 Cross Turismo wyposażony wegańska skóra na siedzenia, drzwi i dywany wykonana z przetworzonych sieci rybackich.

„To niesamowite, widzieć w ten sposób mój język projektowania. Jestem z tego bardzo dumna

Rezultatem jest przykuwający uwagę wielokolorowy Taycan, który wyświetla Łyżkacharakterystyczna żywa paleta kolorów, a także ujawnia preferencje projektanta w zakresie ekologicznych materiałów i alternatywnych skór.

Wotherspoon, znany ze swoich żywych tęczowych projektów i kolekcjonerskich wegańskich butów sportowych, z których najsłynniejszym jest jego Nike Air Max 97/1, został zamówiony przez niemieckiego producenta samochodów, aby podzielił się swoim poglądem na Taycan. Porsche już wcześniej testowało wegańskie wnętrza i nie tak dawno ogłosiło, że jego model Taycan będzie dostępny w wersji wegańskiej z użyciem tkaniny z poliestru z recyklingu.

wegańska skóra w porsche
© Porsche

Inspiracja

Wotherspoon udał się do Weissach w Niemczech i odwiedził muzeum Porsche, aby znaleźć inspirację i odzwierciedlić dziedzictwo Porsche w projekcie swojego samochodu. Współpracował również z zespołem studia projektowego firmy, który wykorzystywał modelowanie rzeczywistości wirtualnej do testowania pomysłów przed zbudowaniem ostatecznego pojazdu.

Wotherspoon opisuje wnętrze samochodu jako całkowicie wegańskie. Deska rozdzielcza, kierownica i konsola środkowa zostały wykonane z korka, aby zapewnić ziemskie wrażenie. Podsufitka, środek siedzeń i osłony przeciwsłoneczne zostały wykonane z beżowego sztruksu, którego Porsche używało wcześniej w środkach siedzeń w niektórych swoich samochodach.

wegańskie skórzane wnętrze Porsche Taycan
© Porsche

Oryginalne kolory z nazwiskami

Sean Wotherspoon wyjaśnia, że ​​kolor znajdował się w centrum wykończenia nadwozia samochodu. Chciał użyć swojej „markowej” palety kolorów, ale w innych odcieniach. Po przetestowaniu różnych odcieni stworzył unikalne kolory, które nazwał na cześć swojej rodziny: Nash Blue, Sean Peach, Loretta Purple i Ashley Green.

„Używam korka do wkładek do wszystkich moich butów, co sprawiło, że ten materiał musiałem mieć w środku. Poza tym w moich projektach używam dużo sztucznej skóry i tony sztruksu, więc zasadniczo wziąłem te same materiały, których używam do obuwia i odzieży, i zastosowałem je w samochodzie. Wspaniale jest widzieć mój język projektowania reprezentowany w ten sposób. Jestem z tego bardzo dumny” – skomentował Wotherspoon w an wywiad dla Porsche Stories.

Wszystkie cztery kolory będą dostępne indywidualnie dla tych klientów, którzy chcą jeździć Porsche Ashley Green lub Sean Peach Taycan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *