Badanie dotyczące supermięsa ujawnia, że ​​prawie 90% amerykańskich szefów kuchni podałoby hodowane mięso

Nowa ankieta prowadzone przez firmę zajmującą się technologiami spożywczymi SuperMięso odkrył, że 86% amerykańskich kucharzy jest zainteresowanych serwowaniem klientom mięs hodowlanych, drobiu lub owoców morza.

„Wspaniale jest widzieć zainteresowanie i pozytywność profesjonalnej społeczności kulinarnej dla mięsa hodowlanego”

Prowadzone z Censuswide, firma konsultingowa zajmująca się badaniem rynku, w ramach ankiety zebrano opinie 251 amerykańskich kucharzy i specjalistów od żywności. Znalezione wyniki:

  • 86% szefów kuchni jest zainteresowanych serwowaniem mięsa lub drobiu hodowlanego, a 22% deklaruje, że są „bardzo zainteresowani”
  • 84% rozważyłoby zastąpienie konwencjonalnego mięsa mięsem hodowlanym w swoich jadłospisach, gdyby ceny były podobne
  • 77% byłoby gotowych zapłacić premię za mięso uprawne, a dwie trzecie skłonnych zapłacić 11-15% więcej

Ankietowani wskazywali, że bezpieczeństwo żywności, troska o środowisko i zapotrzebowanie klientów były głównymi motywatorami dodawania mięsa hodowlanego do ich menu.

Kurczak to najlepszy wybór?

Oceniając różne rodzaje mięsa, 51% kucharzy było najbardziej zainteresowany degustacją drobiu hodowlanego. Jednak badanie wykazało zauważalne różnice w preferencjach mięsnych w zależności od regionu i typu restauracji, przy czym wołowina i egzotyczne mięsa są najlepszym wyborem dla szefów kuchni z południa (44%), a wieprzowina jest najchętniej wybierana przez szefów kuchni wykwintnej (52%).

Dla kucharzy serwujących dania kuchni amerykańskiej lub pracujących w fast foodach kurczak również był najczęściej wybieranym wyborem (64% i 62%), podczas gdy kucharze gotujący dania kuchni włoskiej skłaniali się ku owocom morza (56%); kucharze skupieni na kuchni japońskiej, francuskiej i indyjskiej preferowali egzotyczne mięsa.

Restauracja z supermięsnym kurczakiem hodowlanym
©Supermięso

Rosnący popyt

W całym kraju 65% kucharzy zgłosiło zwiększony popyt na alternatywy dla mięsa w ciągu ostatnich pięciu lat. W szczególności 87% restauracji na Środkowym Zachodzie i 82% lokali typu fast food odnotowało wzrost zainteresowania alternatywnymi produktami mięsnymi.

  • 86% kucharzy gotujących głównie dania kuchni japońskiej zauważyło zwiększony popyt na alternatywy dla mięsa
  • 60% szefów kuchni twierdzi, że używa składników roślinnych do tworzenia własnych alternatyw, a 45% używa pakowanych/gotowych alternatyw mięsnych na bazie roślin
  • 80% rozważyłoby hodowane mięso zamiast alternatywy dla mięsa, gdyby były one dostępne

Badanie ujawnia również wysoki poziom optymizmu co do oczekiwanego wprowadzenia na rynek mięs hodowlanych i drobiu, przy czym 79% wierzy, że takie produkty zaczną trafiać do restauracji i głównego nurtu branży hotelarskiej w ciągu jednego roku.

Kurczak hodowlany SuperMeat
©SuperMięso

Gotowy na mainstream

„Wspaniale jest widzieć zainteresowanie i pozytywność profesjonalnej społeczności kulinarnej dla mięsa uprawnego” – mówi Ido Savir, dyrektor generalny SuperMeat. „To pokazuje, że szefowie kuchni są bardziej niż zaintrygowani hodowanym mięsem, rozumieją korzyści i są gotowi, aby zobaczyć je w popularnych restauracjach. SuperMeat jest zachwycony, że możemy kontynuować naszą pracę nad komercjalizacją uprawnych produktów mięsnych i być jednym z pierwszych, którzy wprowadzają te opcje do menu w całych Stanach Zjednoczonych”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *