Badanie Farm Forward wykazało, że dwie trzecie Amerykanów chce jeść mięso z upraw

Według nowego ankieta prowadzone przez Farma do przoduorganizacji non-profit działającej na rzecz zakończenia hodowli przemysłowej, około dwie trzecie Amerykanów (67%) twierdzi, że uprawiałoby produkty mięsne, podczas gdy 58% jest otwartych na spożywanie białek pochodzenia roślinnego.

Zmiana postaw

W ankiecie, przeprowadzonej we współpracy z OnePoll, zapytano 2001 dorosłych Amerykanów, którzy byli głównymi konsumentami w gospodarstwach domowych, o ich zainteresowanie zamiennikami mięsa. Podczas gdy większość wyrażała chęć spożywania białek niepochodzących od zwierząt, utrzymują się pewne negatywne nastawienia do postrzegania diet roślinnych, przy czym 32-38% respondentów wierzy w stereotypy dotyczące wegan i wegetarian, zarówno pozytywne (np. są bardziej współczujące), jak i negatywne ( np. nie otrzymują wystarczającej ilości białka), aby było prawdziwe.

Warto zauważyć, że 72% twierdzi, że ostatnia dekada zmieniła sposób, w jaki inni postrzegają wegańskie i wegetariańskie stereotypy.

Mniej mięsa na święta?

Ponieważ ceny mięsa, w tym indyka, nadal rosną, 64% amerykańskich kupujących twierdzi, że w tym sezonie świątecznym może serwować więcej dań roślinnych i mniej mięsa.

Święto Dziękczynienia / Świąteczny posiłek
© Whole Foods

Komentując odkrycie, Farm Forward stwierdził: „W przypadku świąt tak historycznie skoncentrowanych na mięsie, jak Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie, pomysł, że tak wielu Amerykanów może być skłonnych do restrukturyzacji swoich stołów obiadowych, jest oznaką, że ludzie mogą być otwarci na nowe potrawy i normy, kiedy w obliczu kruchości przemysłowego systemu hodowli zwierząt”.

Obiecująca technologia

Otwartość konsumentów na spróbowanie mięsa hodowlanego pojawia się w obiecującym momencie, ponieważ coraz więcej firm zbliża się do wprowadzenia na rynek pierwszych produktów hodowlanych. W tym tygodniu izraelski startup Future Meat Technologies ogłoszony nowa nazwa, Believer Meats, w oczekiwaniu na amerykańską premierę, która ma rozpocząć się w 2023 roku.

Mięso wiernych
© Mięso wierzących

Według Believer firma „Przełomowy proces i technologia utorowały drogę do przybliżenia hodowli mięsa o krok do opłacalności komercyjnej, do czasu zatwierdzenia przez amerykańskie organy regulacyjne”.

Inne firmy, takie jak europejska Mięso Mosarozpoczęto również budowę zakładów handlowych na skalę przemysłową do produkcji produktów mięsnych pochodzenia zwierzęcego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *