Bardzo dobra firma spożywcza rozważa fuzję lub przejęcie pośród bieżących problemów

Kanada Bardzo dobra firma spożywcza (NASDAQ: VGFC) (TSXV: BARDZO.V) niedawno ogłosił strategiczny przegląd w celu oceny potencjalnych alternatyw dla maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, w tym przejęcia lub fuzji z partnerem branżowym.

Nie ma pewności, że proces przeglądu strategicznego przyniesie jakąkolwiek alternatywę strategiczną”

Wiadomość jest następstwem miesięcy niepewności finansowej firmy, w której w kwietniu odeszli dyrektor generalny Mitchell Scott i współzałożyciel James Davison. Ta zmiana doprowadziła do wielu znaczących zmian, w tym tymczasowej instalacji Matta Halla, dyrektora generalnego Nestle, jako tymczasowego dyrektora generalnego, który pomógł ustabilizować firmę borykającą się z problemami finansowymi.

W czerwcu firma Very Good ogłosiła, że ​​pozyskała 6,5 ​​mln USD w ramach umowy private placement, a wkrótce potem Wiceprezes ds. operacyjnych Parimal Rana został powołany na następcę Halla jako nowego dyrektora generalnego. W sierpniu firma ostrzegła jednak, że nadal musi pozyskać dodatkowy kapitał na pokrycie bieżących zobowiązań finansowych.

Bardzo dobra torba na zakupy rzeźników
©Bardzo dobrzy rzeźnicy

Osiąganie zysków

Ponieważ obecnie rozważa fuzję lub przejęcie, firma zapowiedziała, że ​​będzie nadal koncentrować się na pomyślnym wdrożeniu swojego „trójtorowego” podejścia do stabilizacji, odpowiedniego rozmiaru i optymalizacji operacji.

We wrześniu marka kontynuowała wzrosty w handlu detalicznym i gastronomii. Niedawno firma Very Good poinformowała, że ​​zapewniła znacznie większą dystrybucję u dwóch największych dostawców usług gastronomicznych w Ameryce Północnej, których nie wymieniła. Oczekuje się, że nowe partnerstwo zwiększy dostępność roślinnych mięs i serów Very Good w restauracjach, hotelach, placówkach służby zdrowia i placówkach edukacyjnych w całej Kanadzie.

Ponadto siedem najlepiej sprzedających się produktów marki jest obecnie dostępnych w sprzedaży online w dużej sieci hurtowni, której nazwy również nie zostały ujawnione. Według Very Good porozumienie to wpisuje się w jej najważniejszą strategię skalowania kanałów gastronomicznych i hurtowych.

“Brak rozkładu jazdy”

Mówiąc o możliwości sprzedaży, Very Good powiedział: „Nie ma pewności, że proces przeglądu strategicznego przyniesie jakąkolwiek alternatywę strategiczną lub jakąkolwiek pewność co do jego wyniku lub harmonogramu.” Kontynuował: „Very Good nie ustalił harmonogramu zakończenia procesu przeglądu i nie zamierza ujawniać postępów związanych z procesem, chyba że i dopóki nie zawrze ostatecznej umowy w tym zakresie lub w inny sposób uzna, że ​​dalsze ujawnienie jest właściwe lub wymagany.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *