BettaF!sh wprowadza tuńczyka roślinnego na dostawę w Holandii – vegconomist

Niemiecka marka tuńczyka pochodzenia roślinnego BettaF!sh ma zostać uruchomiony w dwunastu miastach w Holandii za pośrednictwem usługi natychmiastowej dostawy Gorillas.

Trzy produkty BettaF!sh — Pizza TU-NAH, TU-NAH Creme Naturel i TH-NAH Krem kapary + Pieprz — będzie dostępny za pośrednictwem aplikacji Gorillas. Premiera będzie odskocznią dla BettaF!sh, aby wejść do sklepów i punktów gastronomicznych w całej Holandii.

“My mieć zapisane 20 mnóstwo z Tuńczyk i uniknął dalszych 22 ton przyłowu”.

TU-NAH wyprodukowany z organicznej fasoli fava i wodorostów, nie zawiera soi ani pszenicy i podobno wygląda i smakuje jak konwencjonalny tuńczyk w puszce. BettaF!sh ma nadzieję, że jego produkty zwiększą popyt na wodorosty morskie, zapewniając alternatywny i bardziej zrównoważony przemysł dla społeczności rybackich.

BettaF!sh pasta z tuńczyka na bazie roślin
© Phillip Gladsome/BettaF!sh

“Największa na świecie premiera altowych owoców morza”

BettaF!sh początkowo pojawił się w 4000 niemieckich supermarketach w październiku zeszłego roku ze swoimi flagowymi kanapkami TU-NAH. Firma twierdziła, że ​​było to największe na świecie wprowadzenie na rynek owoców morza alternatywnego. W styczniu następnego roku BettaF!sh zadebiutował Pizza TU-NAH, aby uczcić Veganuary.

Od tego czasu firma szybko rozwija się w całej Europie, a pizza jest teraz dostępna w ALDI Szwajcaria i TU-NAH do smarowania w pięciu krajach.

“My niezwykle dumny do punkt na zewnątrz że nasz BettaF!sh produkty mieć a istotne pozytywny uderzenie,” powiedział Jakub von Manteuffel, współzałożyciel z BettaF!sh. “W fakt, za pomocą nabywczy tylko jeden TH-NAH Kanapka, ten konsument sprawia, że jakiś aktywny składka do redukcja przyłów, CO2 emisje, oraz przełowienie. W ciągu tylko jeden rok z handlowy, my mieć zapisane 20 mnóstwo z Tuńczyk i uniknął dalszych 22 ton przyłowu”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *