Beyond Burger trafia do ponad 1600 sklepów REWE w całych Niemczech

Poza mięsem rozwija się w niemieckiej sprzedaży detalicznej: od tego miesiąca słynny Beyond Burger będzie dostępny w ponad 1600 dodatkowych sklepach REWE w całych Niemczech.

Z 3700 sklepami i obrotem 26,7 mld euro, REWE Markt GmbH jest jedną z wiodących firm w niemieckim handlu detalicznym żywnością. Detalista coraz bardziej spogląda w stronę produktów roślinnych i we wrześniu tego roku ogłosił w kilku swoich sklepach nowe stoisko wegańskie.

„W Beyond Meat niestrudzenie pracujemy, aby nasze pyszne produkty mięsne na bazie roślin były dostępne dla wszystkich” – mówi Jaap Veth, kierownik ds. sprzedaży detalicznej DACH w Beyond Meat. „Połowa Niemców je teraz mniej mięsa zwierzęcego niż pięć lat temu; obecnie co piąty spożywa mięso roślinne przynajmniej raz w tygodniu. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wprowadzić nasz popularny Beyond Burger do kolejnych supermarketów REWE. W ten sposób ludzie w całych Niemczech mogą korzystać z zalet mięsa roślinnego i nadal jeść to, co kochają”.

Beyond Meat jest dostępny w największych sieciach detalicznych w całych Niemczech, głównie w sekcji mrożonej. Aktualne portfolio produktów obejmuje popularne Beyond Burger®, Beyond Meatballs®, Beyond Sausage® i Beyond Mince®. Wszystkie produkty są wykonane ze składników roślinnych i nie zawierają cholesterolu, soi ani glutenu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *