Beyond Meat przygotowuje się do wprowadzenia gotowych posiłków na bazie roślin w Wielkiej Brytanii – vegconomist

Poza mięsem złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego „Beyond Meals” w brytyjskim Urzędzie ds. Własności Intelektualnej, wskazując, że może przygotowywać się do wprowadzenia gotowych posiłków roślinnych w tym kraju.

Marka poszukuje dwóch rodzajów znaków towarowych — klasy 30 dla gotowych posiłków zawierających takie składniki, jak makaron, ryż i kluski oraz klasy 29 dla alternatyw mięsnych. To nie pierwszy raz, gdy Beyond wszedł do tej kategorii w Wielkiej Brytanii — w zeszłym roku współpracował z Wicked Kitchen, aby wprowadzić gotowe dania roślinne w Tesco.

Poza Mięsem w Wielkiej Brytanii

Beyond Meat po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, ale w zeszłym roku odnotował ogromną ekspansję, kiedy wszedł do 450 nowych sklepów detalicznych w całym kraju. Kotlet Beyond Burger jest również używany przez McDonald’s UK w burgerze McPlant.

W zeszłym miesiącu Beyond Burger and Sausage został wprowadzony na rynek w swoim piątym dużym detaliście w Wielkiej Brytanii, sieci supermarketów Morrisons. Poza twierdzeniami, ma obecnie najsilniejszy wzrost sprzedaży spośród wszystkich roślinnych marek mięsnych w kraju, zarówno w kategoriach schłodzonych, jak i mrożonych.

„Cieszymy się, że możemy przedstawić Beyond Meat klientom Morrisons w naszym dążeniu do zwiększenia dostępności smacznego mięsa roślinnego w całej Wielkiej Brytanii” – powiedział Jorg Oostdam, dyrektor generalny Beyond Meat na Europę. „Nasze produkty Beyond Meat są lubiane przez wszystkich, od mięsożerców, przez fleksitarian, po wegan szukających tego samego smaku i konsystencji, co mięso pochodzenia zwierzęcego, ale poszukujących opcji bardziej przyjaznej dla planety”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *