Bez filtra kawy Fest

Mężczyzna nalewa kawę ze szklanego dzbanka do małej filiżanki dla uczestnika festiwalu.

Największe spotkanie kawowe w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych powróciło do kofeiny w Karolinie.

ZECHARIASZ MOSS
SPECJALNE DLA MAGAZYNU BARISTY

Fotografia od Emily Moss

Bez filtra kawy Festnajwiększe spotkanie kawowe w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, powróciło pod koniec września w edycji z 2022 roku. Festiwal rozpoczął się głównie od lokalnych palarni w Charlotte w Karolinie Północnej, ale uczestnicy znajdują teraz swoje nowe ulubione napoje z miast w Karolinie Północnej, od gór Asheville w Karolinie Północnej po wybrzeża Charleston w Karolinie Północnej. Niektórzy sprzedawcy pochodzą z Nowy Jork, a nawet większe firmy, takie jak Herbata Riszi teraz się pojawi.

Szybki wzrost

Skala rozwoju No Filter Coffee Fest od czasu jego debiutu w 2016 roku jest imponująca. Zaczęło się skromnie od kilkunastu dostawców, a w tegorocznej ofercie było ich ponad 60. Żaden filtr nie działa dobrze od sześciu lat, z wyjątkiem kilku wstrząsów po drodze (tj. 2020 r.); zawsze dostosowywał się i wracał silniejszy niż w poprzednich latach.

Tęcza o długości dwudziestu stóp wykonana z kolorowych balonów, z białymi balonami tworzącymi skupisko chmur na dole łuku.
2022 No Filter Coffee Fest był sponsorowany przez firmę Third Wave Water.

To był mój trzeci rok uczestnictwa, więc przygotowałem swoje usługi jako wolontariusz na wydarzenie. Personel był niesamowity w komunikacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, nie pozostawiając nic kwestionowanego w dniu festiwalu. Płynnie przebiegające wydarzenie zza kulis pasowało do widoku z perspektywy uczestnika.

Skup się na uzdatnianiu i recyklingu wody

Patrząc na spektakl z obu stron, najpierw jako wolontariusz, a potem jako asystent, moje uznanie wzrosło wykładniczo, zwłaszcza w zakresie produkcji ścieków i oczyszczania wody. W tym roku firma No Filter nawiązała współpracę z lokalną firmą kompostującą, Kompost z miasta Koronyaby właściwie zutylizować i ponownie wykorzystać wszystkie fusy ze spożytej kawy. (To jest coś, co zwykle nie jest problemem dla przeciętnego uczestnika festiwalu, ale jest niezwykle doceniane).

Żaden z uczestników Filter Coffee Fest nie kręci się wokół centrum kongresowego, degustując wyroby.
W tegorocznej edycji No Filter Coffee Fest wzięło udział ponad 60 dostawców.

Oprócz recyklingu, uzdatnianie wody było głównym tematem tegorocznej imprezy, której sponsorem był Woda trzeciej fali. Firma zorganizowała również ważny przedział czasowy w bloku seminaryjnym Learning Lab. Oprócz wielu dyskusji panelowych, uczestnicy mieli okazję obejrzeć różne prezentacje sprzętu do kawy prowadzone przez wielkie nazwiska w branży piwowarskiej, takie jak Baratza. Jeśli byłeś wystarczająco szybki, aby zdobyć przepustki, posiadacze biletów VIP uzyskali dostęp o godzinę wcześniej niż posiadacze standardowych biletów. Lokalne palarnie i sponsorzy również rozdawali gadżety jako dodatkową zachętę do zostania VIP-ami.

Festiwal rozpoczął się rzutem latte sponsorowanym przez Summit Coffee, a zakończył afterparty sponsorowanym przez Hex Coffee.

Zarezerwowane z Fun

Dzięki weekendowi pełnemu rozrywek miejscowi mieli dosyć dobrej zabawy z kawą. Festiwal No Filter Coffee Fest poprzedzony był przyjaznym konkursem sztuki latte, którego gospodarzem był sprzedawca Szczytowa kawagdzie zarówno nowicjusze, jak i profesjonaliści dołączyli do uroczystości. Post-event był pierwszym festiwalem: afterparty dla wszystkich ludzi ze spektrum kawowego biznesu. Goszczony przez Hex Kawaafterparty było miejscem spotkań nowych i starych właścicieli firm, a także szansą dla właścicieli kawiarni na spotkanie z palaczami w celu nawiązania przyszłych kontaktów.

Z ponad 700 sprzedanymi biletami był to największy do tej pory festiwal kawy bez filtra, zarówno wśród sprzedawców, jak i posiadaczy biletów. Po tym roku przywództwo imprezy zmienia się z rąk do rąk, więc intrygujące będzie obserwowanie, jak No Filter będzie się rozwijał wraz z przyszłymi przedsięwzięciami.

O AUTORZE

Wielopokoleniowy rodem z Karoliny Północnej, Zachariasz Moss po dziesięciu latach zrezygnował z branży restauracyjnej, aby rozwijać swoją miłość do kreatywnego pisania. Chociaż nie może uciec od swojej miłości do kawy, dorabia jako niezależny copywriter/ghost writer dla przyjaciół i firm. Jego biuro można znaleźć w wielu kawiarniach w całych Karolinie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *