Białka molekularne i ser konopny występują w dniu demonstracyjnym FoodHack 11 października – vegconomist

JedzenieHack ujawnił wpływowe startupy technologii żywności, które prezentują swoje Dzień demonstracyjny jutro 11 października.

FoodHack jest niezależnym wspólnotaoparta na platformie, która podkreśla i łączy przedsiębiorców spożywczych i innowatorów na całym świecie. Podczas jutrzejszego Demo Day wybrani twórcy technologii spożywczych będą mieli okazję zaprezentować się setkom największych inwestorów branżowych.

FoodHack twierdzi, że na tę edycję otrzymał zgłoszenia z ponad 30 krajów, z dwunastoma startupy zajmujące się technologiami spożywczymi zostały ostatecznie wybrane do tego wymagającego wydarzenia online.

Startupy technologii żywności Demo Day

Brett Cotten z Arda Biomaterial (Wielka Brytania): Przetwarzanie odpadów browarniczych w celu wytworzenia alternatywnego materiału białkowego, który mógłby zastąpić skórę.

Veronica Fil z Grounded Foods (USA): Nowatorski proces produkcyjny, który umożliwia wykorzystanie nasion konopi do stworzenia lepszych alternatyw dla nabiału.

ser startowy z technologii żywności
© Zmielona żywność

Niklas Wallsargård z Improvin (Szwecja): Projekt budowy platformy redukcji emisji dwutlenku węgla dla przemysłu spożywczego w jego łańcuchu dostaw.

Juan Pablo Medina z Kaffe Bueno (Dania): Strwałe, bioaktywne, funkcjonalne, odżywcze i lokalne składniki do produktów nutraceutycznych i higieny osobistej.

Daniel MacGowan z Kindy (Niemcy): Wykorzystanie grzybni do produkcji zdrowszych alternatywnych białek, które są bardziej zrównoważone niż soja czy groch.

Britta Winterberg z Mycolever (Niemcy): Przedstawia nową platformę wykorzystującą unikalne gatunki grzybów do alternatywnej produkcji białek.

gorzelnia białkowa
©ProteinDistillery

Antonella De Lazzari z Naturannova (Chile): Wprowadza nowe, naturalne słodkie białko pochodzenia roślinnego, które może zastąpić wszystkie obecne słodziki.

Maya Sapir-Mir z PoLoPo (Izrael): Technologia hodowli molekularnej w celu zwiększenia zawartości białka w bulwach ziemniaka w celu wytworzenia białka jaja i albuminy jaja kurzego.

Marco Ries z ProteinDistillery (Niemcy): Twierdzi, że opracowało pierwsze konfigurowalne białko wegańskie, które naśladuje wartości odżywcze, smak i konsystencję białka zwierzęcego.

Arne Ewerbeck z Raging Pig Company (Szwecja i Niemcy): Oferuje „pierwszy boczek bez świń, który naprawdę spełnia jego oczekiwania”, który pomoże ludziom dokonywać etycznych i zrównoważonych wyborów dotyczących wieprzowiny.

food tech start up alt bekon
© Wściekła świnia Co

Ben Kramer z Wild Microbes (USA): Przedstawia swoją metodę opracowywania żywicieli drobnoustrojowych nowej generacji w celu szybszego i tańszego skalowania produktów pochodzących z fermentacji.

Ahrum P. z WNWN Food Labs (Wielka Brytania): Opracował identyczną smakowo, bezkakaową alternatywę dla czekolady, wykorzystując nowatorską fermentację i chemię spożywczą.

Do udziału w wydarzeniu zarejestrowało się już ponad 300 Inwestorów. Od października 2021 r. startupy zajmujące się technologią żywnościową z okazji Dnia Demogo zebrały ponad 50 mln USD, w tym firmy takie jak MeliBio, Bosque Foods i Hyfe Foods.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *