Biznesowy model opieki: Kyra Kennedy » CoffeeGeek

Dzisiaj, kiedy to piszę (7 października 2022 r., Kyra Kennedy odchodzi na emeryturę z Baratza. Breville odkupił Baratzę od Kyle’a Andersona i Kennedy’ego 1 października 2020 r., a Kennedy wiedziała, że ​​jej czas w firmie zmieni się z aktywnej roli na przejściową rolę, przekazując klucze, tak jak są, starszemu personelowi Breville.

„Wraz z integracją Baratza z Breville był to dla mnie, jako dyrektora generalnego firmy, ekscytujący i czas wspaniałej nauki przywództwa”. powiedział Kennedy. „Po przeprowadzce Phila McKnighta do Seattle w tym roku i jego zmianie na przywódczą rolę Baratzy, a Baratza przechodzi do kolejnego rozdziału, nadszedł czas, abym się wycofał. Jestem przekonany, że silny, utalentowany zespół Baratza jest przygotowany, aby wprowadzić firmę w ekscytującą, nową przyszłość”.

Dziedzictwo… to słowo, które ma trochę powagi. Kiedy prowadzisz odnoszącą sukcesy i stale rozwijającą się firmę od ponad 20 lat, każdego dnia budujesz swoje dziedzictwo w tej firmie i wśród wszystkich, z którymi współpracujesz i z którymi współpracujesz. Czas Kennedy’ego w Baratza osiągnął zdumiewający poziom.

Phil McKnight zwięźle opisał spuściznę Kennedy’ego: „Myślę, że spuścizną Kyry będzie sposób, w jaki wizja skupiona wokół „opieki” może pozwolić firmie na rozkwit i odniesienie sukcesu jako alternatywa dla prostych celów finansowych”.

Lee Safar postrzega Kennedy’ego w szczególny sposób. „Dziedzictwo Kyry polega na kierowaniu uczciwymi ludźmi i wspieraniu marek, które robią to samo”. Safar powiedział. „Baratza był jednym z pierwszych sponsorów naszego podcastu, a Kyra upewniła się, że wiem, że to, co buduję, jest cenne dla branży i że chociaż to, co robię, będzie trudne, nigdy nie powinienem rezygnować z trudnych rozmów których nie ma nigdzie indziej. Zachęciła mnie do dalszego bycia odważnym i wspierała moją wizję. Była moim największym mistrzem. Ona niczego nie zostawia; jej ramiona to te, na których jestem wystarczająco błogosławiony i wystarczająco zaszczycony, by na nich stanąć.

Prywatnie mogę powtórzyć słowa Safera. Kyra Kennedy była stałym wsparciem mnie, moich wysiłków na rzecz kawy speciality i całej społeczności CoffeeGeek; rzeczywiście Baratza był naszym pierwszym reklamodawcą. Podzieliła się ze mną niezliczonymi słowami zachęty i pozytywności we wszystkim, co staraliśmy się zrobić z tą stroną i jej społecznością. Za każdym razem, gdy organizowałem zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne, duże wydarzenie konsumenckie lub cokolwiek, co wymagało „oddawania się”, wiedziałem, że Kennedy będzie w pełni popierał Baratza.

Wielu członków naszej społeczności może nie wiedzieć, że Kennedy nie zrobiła całej tej akcji charytatywnej i udziału w wydarzeniach tylko po to, by reklamować swoją markę. Zrobiła to ze względu na poziom dbałości o szeroką społeczność kawową. To również było częścią jej szerszej strategii „opieki” z Baratzą, ale było to również zasadniczą częścią tego, kim jest. Kennedy chciała się odwdzięczyć większej grupie, która ją przyjęła i zaufała jej, jej marce, firmie i jej produktom.

Mogę zaświadczyć, że opieka ta obejmowała wiele niereklamowanych, prywatnych sytuacji, w których ludzie w smutnych lub trudnych sytuacjach otrzymywali pomocną dłoń od Kennedy’ego i Baratzy; Wiem o tym, ponieważ przez lata słyszałem historie bezpośrednio od niektórych z tych osób. To także jest duża część spuścizny Kennedy’ego, zwłaszcza jeśli chodzi o konsumentów kawy.

Na koniec sama Kennedy zastanawiała się nad swoim dziedzictwem: „Sukces Baratzy i kultura zorientowana na ludzi jest przykładem dla innych firm. Podzieliłem się naszą historią, naszą wizją, misją i podstawowymi wartościami z innymi liderami. Jestem przekonany, że ludzie, którzy pracowali z Baratzą lub dla niego, również dostrzegli znaczenie kultury, wizji i „robienia właściwych rzeczy” od Baratzy, a także od Kyle’a i mnie”.

Będziemy bardzo tęsknić za Kyrą Kennedy w branży kawy speciality, ale mam nadzieję, że przeszła na jedną z najlepszych emerytur w historii. Znając ją i co nią kieruje, jestem pewien, że wykorzysta to w pełni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *