Brazylijski Verdali i Carrefour otwierają nową sekcję wegańskiego rzeźnika – vegconomist

brazylijski specjalista od mięsa roślinnego, Cholera nawiązał współpracę z gigantem hipermarketów Carrefour oferować swoje produkty w wyznaczonej wegańskiej sekcji mięsnej obok stoisk ze świeżym mięsem w jednej z lokalizacji supermarketu w São Paolo.

Firma twierdzi, że jest pierwszą firmą z certyfikatem zakładowym w Brazylii. W ciągu ostatnich dwóch lat wprowadziła na rynek szereg roślinnych alternatyw mięsnych z groszkiem, soją i ciecierzycą. Firma określa swoje produkty jako nowy naturalny smak mięsa roślinnego, pożywny i zdrowy. Warto wspomnieć, że firma twierdzi, że jej opakowania wykorzystują biologiczny plastik nadający się do recyklingu.

Verdali skomentował nową sekcję wegańskiego sklepu mięsnego: „Ta innowacyjna propozycja ma służyć konsumentom, którzy preferują białka roślinne, skupiając się na demokratyzacji, poprzez eksponowanie produktów w tym samym punkcie sklepu mięsnego, ale oddzielnie, przy użyciu własnych przyborów i z najwyższą starannością, aby nie mieć kontaktu z produktami pochodzenia zwierzęcego.”

Mięso roślinne Verdali
© Verdali

Mięso roślinne dla przyszłych wegańskich działów rzeźniczych

Brazylia jest jednym z najważniejszych graczy w branży spożywczej w regionie, a globalny rozwój biznesu opartego na roślinach stanowi dla niej wyzwanie. Do tej pory Brazylia ma wschodzący alternatywny przemysł białkowy. Inwestycje w regionie rosną dzięki platformom takim jak Vegan Business, które pomagają markom tworzyć alternatywy dla produktów mlecznych i mięsnych.

Brazylijskie marki mięsne pochodzenia roślinnego wprowadzają innowacje, wykorzystując technologię do tworzenia produktów dla ciekawskich konsumentów, fleksitarian i wegan. Fazenda Futuro oferuje alternatywy dla kurczaków, burgerów, tuńczyka i mięsa mielonego na bazie roślin. Żywność Grano ma mrożoną linię hamburgerów, kiełbasek i kibbeh, a teraz Vidali dodaje do przestrzeni mięsnej opartej na platformie, tę nową sekcję wegańskiego rzeźnika obok tradycyjnych mięs.

Pierwsza wegańska sekcja mięsna Verdali-Carrefour powstanie w hipermarkecie przy Av. Washington Luís w Santo Amaro, São Paulo, z kolejnymi lokalizacjami w przyszłości. Na razie inne hipermarkety Carrefour oferują produkty Vidali w sekcji mrożonej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *