Bricco Blends przełamuje bariery dla domowego mleka owsianego dla kawiarni

Mleko owsiane Amalia Litsa

Bricco Blends nalewanie mleka owsianego w Austin. Wszystkie zdjęcia autorstwa Leeann Funk, dzięki uprzejmości Amalia Foods.

Startup wegańskiej produkcji żywności i napojów z siedzibą w Austin w Teksasie o nazwie Żywność Amalia wystartował Mieszanki Briccobaza mleka owsianego w proszku do kawiarni i kawiarni.

Bricco Blends składa się z suchej mieszanki organicznego proszku owsianego, białka grochu i krótkiej listy uzupełniających składników, które po połączeniu z wodą zamieniają się w mleko owsiane.

Startup twierdzi, że formuła pozwala na dłuższy okres trwałości, mniejszy ślad transportowy, znacznie mniej odpadów opakowaniowych i niższe koszty w przeliczeniu na kwartę w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami płynnymi. Firma twierdzi również, że mleko owsiane smakuje wyśmienicie i dobrze sprawdza się w gotowaniu na parze i spienianiu.

Bricco Blends mleko owsiane w proszku

Produkt jest dziełem Amalii Litsy, założycielki Amalia Foods i właścicielki wegańskiej kawiarni Austin vegan speciality Drogi Pamiętnik Kawie.

Sprzedaż Bricco Blends w 120-gramowych woreczkach i 25-funtowych workach luzem właśnie ruszyła za pośrednictwem Drogi sklep internetowy Diary. 25-funtowa torebka bazy mleka owsianego, dająca 94,5 litra mleka owsianego w stylu baristy, jest sprzedawana online za 295,87 USD.

„Wielkie mleko owsiane jest trudne dla małych firm” – powiedziała Litsa Daily Coffee News. „Popyt konsumencki gwałtownie wzrósł, a kawiarnie po prostu się ciągną. Większość sklepów może dodać dopłatę, ale wegańskie firmy spożywcze cierpią z powodu samych kosztów. Bricco Blends może to zmienić.”

Według obliczeń Litsy kawiarnia zużywająca 10 galonów mleka owsianego tygodniowo zaoszczędziłaby potencjalnie tysiące dolarów rocznie w porównaniu z istniejącymi źródłami. Posunięcie to pozwoliłoby również zapobiec wyrzucaniu na wysypisko potencjalnie tysięcy współczesnych kartonów po mleku.

Mieszanki Bricco są dostarczane w standardowych torebkach z plastikową wyściółką, o których Litsa powiedziała, że ​​„nie ma o czym pisać” pod względem zrównoważenia środowiskowego w ujęciu indywidualnym, chociaż przy typowej komercyjnej ilości spożycia mleka owsianego koncentrat w proszku wymaga wykładniczo mniejszej objętości opakowania i wysyłka niż płynne alternatywy.

Amalia Litsa Drogi Pamiętniku

Bricco Blends i Drogi Właścicielce Pamiętnika Amalia Litsa.

Całkowite zmniejszenie ilości materiałów opakowaniowych może mieć szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę ograniczoną lub nieistniejącą zdolność wielu gmin do recyklingu najpopularniejszych produktów kartonowych używanych przez sprzedawców kawy.

– Owies jest suchy – powiedziała Litsa. „Dlaczego co roku wydajemy miliony dolarów na transport ciężkich płynów w niezrównoważonych opakowaniach na terenie całego kraju?”

Pomimo popytu na alternatywne mleka w kawiarniach, własna produkcja mleka pozostaje poza zasięgiem wielu dostawców. Inne nowe systemy produkcji mleka, takie jak Brewista-własność Nutramilk i skoncentrowany na jednorazowych torebkach NuMilk pojawiły się w ostatnich latach, a Bricco reprezentuje najnowszego gracza w tej dziedzinie. Mleko Bricco jest obecnie gotowane na parze i nalewane w Dear Diary, który został otwarty w kwietniu 2020 roku.

Bricco Blends mleko owsiane

„Mój zespół jest bardzo entuzjastycznie nastawiony” – powiedziała Litsa. „Odkryliśmy, że możemy wrzucić składniki do 5-galonowej beczki kucyka i zmiksować mleko owsiane za pomocą zwykłej nasadki do wiertarki. Wygląda fajnie mieć mleko owsiane z beczki, a beczka naprawdę wydłuża jego okres przydatności do spożycia”.

W Dear Diary mleko owsiane jest doskonałym dodatkiem do kaw, które są pozyskiwane i palone przez Sarę Gibson i Kimberly Zash z Austin’s Sightseer Coffee i Rising Tide Roast Collaborative.

„Cały nasz pion jest prowadzony przez kobiety” — powiedziała Litsa. „Sightseer kupuje kawę wyłącznie na farmach kobiet lub spółdzielniach prowadzonych przez kobiety, a firma Dear Diary wybrała na wyłącznego sprzedawcę w kawiarni. Magazynują dla mnie Bricco Blends, co przygotowuje grunt pod dystrybucję”.

Litsa obecnie rozbudowuje sklep internetowy Dear Dairy, aby pomieścić inne produkty, takie jak dzieła sztuki, prezenty od lokalnych sprzedawców i więcej produktów pod nazwą Amalia Foods, takich jak wegańska alternatywa miodu o nazwie Hunny Bunny.

Produkcja mleka owsianego Bricco Blends

Dostępny jest również dodatek o nazwie Bricco Blends Olio wykonany z oleju szafranowego i lecytyny słonecznikowej, który wzmacnia bogactwo standardowego mleka owsianego w stylu baristy.

„Szczerze mówiąc, kawiarnie to sklepy z mlekiem” – powiedziała Litsa. „Tylko 20% latte, najpopularniejszego napoju kawowego w Ameryce, to kawa. Chcę zobaczyć, jak palarnie kawy speciality sprzedają swoje niestandardowe zmiksowane mleko owsiane wraz z domowymi wypaleniami. Chcę, aby okoliczne kawiarnie stały się miejscem docelowym zarówno dla fasoli, jak i śmietanki. Nie jest to możliwe z mlekiem krowim, ale jest to możliwe z mlekiem roślinnym”.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *