Burger King Israel wprowadza na rynek roślinny Whopper i Nuggets opracowane przez Meat.The End – vegconomist

Burger King Israel niedawno wprowadził na rynek roślinny Whopper i wegańskie nuggetsy z kurczaka, opracowane przez izraelski startup zajmujący się technologią żywności, Mięso. Koniec, szczególnie dla sieci fast food.

W zeszły poniedziałek Whopper i nuggets zadebiutowały w ramach tygodniowej próby w wyskakującej restauracji Burger King w Tel Awiwie. Według Burger King Israel, po programie pilotażowym produkty pojawią się w menu w dziewięciu sklepach należących do franczyzy w przyszłym miesiącu.

Posunięcie strategiczne

Keren Kupermintz, wiceprezes ds. marketingu, handlu i rozwoju biznesu w Delek Israel i Burger King, powiedział: „Wprowadzenie kategorii roślinnej w Burger King Israel jest strategicznym posunięciem, ponieważ naszym zdaniem, duża liczba odbiorców poszukuje alternatywy dla mięsa — nie tylko weganie, ale także ci, którzy ograniczają spożycie mięsa, a to fascynujący i rozwijający się trend w skali globalnej”.

burgerowe kotleciki na bazie roślin wykonane przez meat.the end
© Mięso. Koniec

Eksperci Meat.The End w technologii ekstruzji

Kotleciki i nuggetsy na bazie roślin zostały opracowane specjalnie dla Burger King Israel przez Meat.The End (MTE), z Burger King Izrael pozornie znakowanie pierwszy duży klient firmy.

Yishai Mishor założył MTE w 2020 roku jako projektant składników skoncentrowany na białku roślinnym. Firma MTE twierdzi, że tworzy analogi mięsa o lepszej teksturze, stosując naukę o białkach, inżynierię żywności opartą na analizie danych i wykorzystując głębokie doświadczenie w ekstruzji.

W ciągu wywiad z Times of Israel, Mishor wyjaśnił, że „chociaż wiele firm zajmujących się technologiami spożywczymi, takich jak Impossible Foods i Beyond Meat, osiągnęło sukces w zakresie czynnika smaku, tekstura – odczucie produktu w ustach – ma dużo miejsca na poprawa.”

Nuggetsy na bazie roślin wykonane przez Meat.The End
© Mięso. Koniec

W 2021 r. firma złożyła patent na swój teksturowany składnik białkowy (TPI) lub teksturowane białko roślinne, które MTE planuje udzielić licencji innym firmom zajmującym się technologiami spożywczymi. Do tej pory firma liczy na zespół technologów żywności, inżynierów białek i inżynierów mechaników.

„Proces rozwoju produktu trwał około dwóch lat, w tym znalezienie idealnego partnera do podróży i długiej serii fundamentalnych, dogłębnych i obszernych badań i testów rynkowych, zgodnie z międzynarodowymi standardami globalnej marki”, powiedział Kupermintz w oświadczenie. „Jesteśmy dumni z tego ważnego dodatku do menu sieci” – dodał.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *