Burger King Portugal Trials 100% Vegan Restaurant w Lizbonie – vegconomist

przez miesiąc Burger King Portugalia‘s przy Rua de Belém w Lizbonie przechodzi na weganizm. Od 400 do 500 klientów, którzy codziennie odwiedzają tego Burger Kinga, będzie mogło jeść tylko żywność bez produktów pochodzenia zwierzęcego.

Będzie to pierwsza w 100% wegańska restauracja sieci fast food na Półwyspie Iberyjskim, oferująca klientom wegańskie wersje klasyków, takich jak Whopper, Big King i Long Chicken, stworzone we współpracy z The Vegetarian Butcher.

Wszystko wegańskie

W trwającym miesiąc pop-upie, którego celem jest badanie preferencji konsumentów, nie tylko burgery są bezzwierzęce. Wszystkie pozycje menu zostały dostosowane do konceptu wegańskiego. „Wyeliminowaliśmy wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego z naszej kuchni, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności”, zapewnia Jorge Carvalho, dyrektor generalny BK Hiszpania i Portugalia. Ser i bekon są wegańskie, desery, majonez, a nawet materiały restauracyjne, takie jak kubki, chusteczki, opakowania i torebki zostały starannie dobrane.

burger king's be king warzywny burger
© Burger King Portugalia

Specjalnie dla wegańskiego pop-upu restauracja została odnowiona. Odcienie zieleni i bieli, ze ścianami i sufitami z wertykalnymi ogrodami tworzą zielony nastrój. W 100% wegańskie iw 100% smaczne frazy na ścianach podkreślają obietnicę BK.

„W przypadku tego procesu chodzi o to, aby zobaczyć, jak zareaguje opinia publiczna. Wszystko będzie zależało od reakcji konsumentów, a co za tym idzie od sprzedaży. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, chcemy powielić tę koncepcję w Hiszpanii i innych portugalskich miastach. Aby dotrzeć do wszystkich, nie możemy po prostu zostać w Lizbonie” – mówi, dodając, że sieć utrzymała niewegetariańskie ceny menu dla tego wegańskiego pop-upu.

burger king roślinny whopper, nuggets i be king roślinny burger
© Burger King Portugalia

Burger King był pionierem we wprowadzeniu kategorii wegańskiej w 2019 roku we współpracy z marką The Vegetarian Butcher. Burger King Portugal wprowadził w marcu markę Big King Vegetal, czwartą roślinną pozycję menu oferowaną w tym kraju.

„Wybór Portugalii jako miejsca otwarcia pierwszej wegańskiej restauracji koncepcyjnej na Półwyspie Iberyjskim to kolejny przykład znaczenia rynku portugalskiego dla marki na całym świecie”, podsumowuje Carvalho.

Wegański pop-up w Lizbonie został otwarty 4 listopada i będzie trwał przez miesiąc.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *