Burger King UK wprowadza brudne wegańskie bryłki na Światowy Dzień Wegan – vegconomist

Burger King obchodzi Światowy Dzień Wegan, wprowadzając nową opcję roślinną – Dirty Vegan Nuggets – w Wielkiej Brytanii.

Wyprodukowane we współpracy z The Vegetarian Butcher, bryłki na bazie soi są limitowaną wersją popularnych bryłek wegańskich wprowadzonych przez sieć na początku roku. Posypane sosem barbecue i chrupiącą cebulą.

Aby kupić bryłki, klienci będą potrzebować kodu, który można znaleźć tylko w aplikacji Burger King. Pozycja menu będzie dostępna zarówno w sklepie, jak i poprzez kliknięcie i odbiór od 1 do 6 listopada. Można go również zamówić w Deliveroo.

Burger King wprowadza wegańskie nuggetsy
© Burger King

Oparta na roślinach przez Burger King UK

Burger King rozszerza swoje wegańskie opcje na całym świecie, ponieważ do 2030 r. zamierza w 50% opierać się na roślinach. Restauracje należące do tej sieci w Wielkiej Brytanii nie są wyjątkiem, z wegańskimi burgerami katsu curry wprowadzonymi na rynek w marcu i Vegan Royale wprowadzonym w zeszłym roku.

W połowie października Burger King ogłosił, że jedna z jego restauracji w Bristolu zostanie w pełni oparta na roślinach na dwa tygodnie, po sukcesie podobnego eksperymentu w Londynie na początku 2022 roku.

„Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego menu bezmięsnego; zapewnia duży smak bez kompromisów i odzwierciedla nasze ciągłe zaangażowanie w serwowanie zróżnicowanej i innowacyjnej gamy produktów” – powiedziała Katie Evans z Burger King UK.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *