Były producent wołowiny uruchamia centrum produkcji roślinnej „Plants to Food”

Tego lata przedsiębiorca Scott Lively otworzył Rośliny do jedzenianowy zakład współprodukcyjny w Lincoln, RI, który zajmuje się produkcją różnych pakowanych produktów spożywczych bez mięsa i nabiału.

„Myślę, że nie ma wątpliwości, że będziemy największym producentem żywności pochodzenia roślinnego w USA”

Tym, co czyni Plants to Food niezwykłym, jest pochodzenie Lively – dwie dekady temu firma Lively założyła Dakota Beef, jednego z największych amerykańskich producentów wołowiny karmionej trawą. Napisał także książkę o biznesie bydła zatytułowaną „For the Love of Beef” i obszernie blogował na ten temat jako „The Beef Geek”.

Jednak Lively w końcu przeszedł zmianę stylu życia i teraz uważa się za fleksitarianina. Otwierając Plants to Food, Lively zamierza uczynić zakład liderem w amerykańskiej produkcji żywności opartej na roślinach, raporty Miesięcznik Rhode Island.

Sery i nie tylko

Oprócz własnych marek Happyist ser i Dzikie drzewoPlants to Food zawiera umowy z dziesiątkami firm spożywczych na produkcję różnorodnych produktów, w tym wykwintnych przypraw, sosów, serów wegańskich, jogurtów, a nawet jajek.

„Każdy produkt roślinny, od marynat, salsy, sera roślinnego” – powiedział Lively. „Mamy jajko na twardo na bazie roślin. Wygląda i czuje się tak samo. Plan jest taki, aby stać się centrum, w którym mali i średni producenci żywności, którzy są gotowi przejść do kolejnego etapu dystrybucji krajowej, będą wytwarzać swoje produkty.

Wegański Ser Wegański
©Szczęśliwa

Jednym z bardziej godnych uwagi produktów zakładu jest ser na bazie orzechów nerkowca, który jest wytwarzany i dojrzewa przy użyciu tradycyjnych metod serowarskich.

„To jak starzenie prawdziwego sera, ale zamiast nabiału używamy orzechów nerkowca” — wyjaśnił Lively. „To jak dojrzewające wino, salami lub cokolwiek innego. Zachodzą te same reakcje chemiczne. Tworzysz zdrową żywność bogatą w składniki odżywcze, składającą się tylko z czterech lub pięciu składników”.

Będzie duży

Plants to Food, którego zaplecze obejmuje powierzchnię biurową i kuchnię testową, obecnie współpracuje z 44 klientami współproducenta, a Lively ma duże ambicje, aby rozszerzyć swój zasięg w Rhode Island i poza nią.

Happyist Vegan Cheeseboard
©Szczęśliwa

„Scena kulinarna na Rhode Island jest naprawdę wyjątkowa” – powiedział Lively. – Dużo się tu dzieje. Nie tylko restauracje, ale producenci i ludzie. Jestem tym naprawdę podekscytowany. Myślę, że będzie świetnie. Myślę, że Rhode Island to miało – i jeśli uda nam się uzyskać liczbę osób do około sześćdziesięciu pięciu – myślę, że nie ma wątpliwości, że będziemy największym producentem żywności pochodzenia roślinnego w USA”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *