Change Foods ujawnia plany dotyczące zakładu kazeiny bezzwierzęcej w Abu Zabi

Firma mleczarska amerykańsko-australijska Zmień żywność ogłosił plany otwarcia zakładu produkcyjnego do produkcji kazeiny bezzwierzęcej w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

„Cieszymy się, że możemy powitać Change Foods w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i dalej katalizować krajowy ekosystem technologii żywnościowej”.

Firma ujawnia, że ​​podpisała umowę z Kezad Group na zaprojektowanie komercyjnego zakładu przy wsparciu rządowym w ramach Inicjatywa NextGen FDI.

David Bucca, założyciel i dyrektor generalny Change Foods, skomentował: „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią inicjatywy NextGen FDI w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jesteśmy wdzięczni za strategiczne partnerstwo z Kezad Group”.

bezzwierzęcy producenci cosinusów podpisują partnerstwo
© Zmień żywność

„NextGen FDI stawia na pierwszym miejscu pomyślne skalowanie nowych zrównoważonych technologii żywnościowych, takich jak nasza, które oferują znaczące korzyści środowiskowe i ekonomiczne w zakresie rozwoju. Strategiczne dostosowanie stojące za wizją naszej firmy, aby pomóc w przejściu świata na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe poprzez skalowanie nowej technologii produkcji żywności, było jasne od samego początku” – dodał.

Pierwsza w regionie bezzwierzęca fabryka kazeiny

Nowy zakład będzie „pierwszym w swoim rodzaju” w regionie produkującym kazeinę bezzwierzęcą niezbędną do produkcji sera, mówi Change Foods. Jego lokalizacja w Zatoce Perskiej jest strategiczna i zapewni sieć wysyłkową i dystrybucyjną między Bliskim Wschodem a regionem Azji i Pacyfiku.

bezzwierzęce topienie sera kazeinowego
© Zmień żywność

Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, minister stanu ds. handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powiedział: „Cieszymy się, że możemy powitać firmę Change Foods w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i dalej katalizować krajowy ekosystem technologii żywnościowej, co pomoże zmniejszyć naszą zależność od importu, zwiększyć lokalną produkcję i inspirować do dalszych innowacji.”

Na drodze do zakłócenia kategorii

Change Foods koncentruje się na przełomie w branży serów mlecznych, która według firmy jest globalną kategorią żywności o wartości 83 miliardów dolarów i jedną z najpopularniejszych na świecie. W ramach tej misji Zmień żywność zebrał w lutym 15,3 miliona dolarów w funduszach nasion, co stanowi największe w historii ziarno zebrane dla firmy zajmującej się fermentacją precyzyjną.

Change Foods twierdzi, że jej kazeina jest bioidentyczna z tradycyjnym odpowiednikiem nabiału, ale ponieważ jest całkowicie wolna od zwierząt, powoduje ułamek wpływu na środowisko produktów mlecznych pochodzenia zwierzęcego.

Change Foods zbiera 15,3 miliona dolarów
© Zmień żywność

„Hodowla zwierząt na żywność to nieefektywny i zasobożerny proces, który w istotny sposób przyczynia się do globalnej emisji gazów cieplarnianych” – powiedział Bucca. „Uważamy, że możemy mieć wpływ na pozytywną transformację dla tej dynamicznej i rozwijającej się branży. Będzie to znakomity przykład tego, jak korzystanie z nowych technologii może pomóc nam przezwyciężyć regionalne wyzwania związane z bezpieczeństwem żywnościowym” – kontynuował.

Firma przyznaje również, że jest na końcowym etapie zamykania rundy finansowania pomostowego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *