Co to jest szwajcarski proces bezkofeinowy?

Dzisiaj zadamy pytanie:

Co to jest szwajcarski proces bezkofeinowy?

Szwajcarski proces dekofeinizacji wody odkryto w 1933 r. w Szwajcarii, ale dopiero w 1980 r. Szwajcarski proces bezkofeinowy został ostatecznie skomercjalizowany.

Ale mimo to procedura była bardzo nieefektywna, a rezultatem były często niespójne partie i kawa, która była trudna do palenia.

Jednak w połowie 2000 roku szwajcarski proces wodny został udoskonalony i zaowocował kawą o wysokiej jakości, która w 99,9% nie zawiera kofeiny.

Ale jak powstaje kawa z procesu Swiss Water Decaf?

Najważniejsze zasady w produkcji szwajcarskiej metody Water Decaf to Woda, Temperatura i Czas.

Ukończenie procesu zajmuje około 10 godzin, ale składa się z kilku etapów na drodze do produkcji.

Pierwszą zasadą do zrozumienia jest ekstrakt z zielonej kawy lub GCE.

GCE to czysta woda plus wszystkie rozpuszczalne w wodzie substancje stałe, które można znaleźć w zielonej kawie – z wyjątkiem kofeiny.

Ale jak zrobić GCE?

GCE to naturalny roztwór, bez udziału chemikaliów, który zawiera wszystkie naturalnie występujące rozpuszczalne w wodzie substancje stałe występujące w zielonej kawie, w tym kwasy chlorogenowe, aminokwasy i węglowodany

GCE składa się z 3 kroków w następujący sposób:

Krok 1 – Po pierwsze, zielona kawa jest moczona w świeżej gorącej wodzie, co pozwala na „wypłukanie” rozpuszczalnych substancji stałych z kawy.

Krok 2 – Gdy wszystkie substancje stałe zostaną rozpuszczone w wodzie, kawa jest następnie usuwana i wyrzucana.

Krok 3 – GCE jest następnie filtrowany przez specjalny filtr węglowy, który usuwa tylko kofeinę i nic więcej. Wszystkie stałe cząstki zielonej kawy pozostają w GCE.

Drugim kluczowym składnikiem podczas produkcji Swiss Water Decaf Process jest węgiel

Węgiel ma jądro składające się z neutronów i sześciu protonów otoczonych sześcioma elektronami i jest wyjątkowy wśród pierwiastków pod względem zdolności do tworzenia silnie związanych łańcuchów, uszczelnionych atomami wodoru.

Filtry węglowe używane w procesie dekofeinizacji Swiss Water mają bardzo specyficzne rozmiary porów, a rozmiar porów jest taki sam jak rozmiar cząsteczki kofeiny, dzięki czemu pory zatrzymują tylko kofeinę i nic więcej.

Teraz rozumiemy kluczowych zwolenników, omówmy krok po kroku szwajcarski proces bezkofeinowy:

Krok 1 – Surowa zielona kawa jest czyszczona i wstępnie nasączana w celu rozszerzenia ziarna.

Krok 2 – Do zielonej kawy wprowadza się GCE bez kofeiny.

Krok 3 – Kiedy tak się dzieje, kofeina jest przenoszona z ziaren do GCE w procesie zwanym dyfuzją.

Krok 4 – Po około dziesięciu godzinach, kiedy kawa jest w 99,9% wolna od kofeiny, zielone ziarna trafiają do suszarki.

Krok 5 – Po usunięciu bezkofeinowych ziaren, GCE jest teraz nasycony kofeiną z kawy i dlatego jest przesyłany do filtracji węglowej, która wychwytuje cząsteczki węgla.

Krok 6 – Aby wyczyścić filtry węglowe z kofeiny, aby ponownie rozpocząć proces, węgiel jest spalany, a następnie ponownie używany.

Krok 7 – Gdy GCE nie zawiera kofeiny, jest regenerowany i ponownie wprowadzany do bardziej zielonej kawy.

Krok 8 – Kawa jest wysyłana do suszarki, po wyschnięciu jest pakowana i gotowa do wysłania do sprzedawców zielonej kawy i palarni na całym świecie.

Tutaj, na DecadentDecaf.com, zalecamy szwajcarski proces dekofeinizacji wody, który wykorzystuje wodę (bez chemikaliów) do usuwania kofeiny z ziaren kawy i nie zawiera w 99,9% kofeiny.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.decadentdecaf.com lub odwiedź nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz więcej filmów na temat kawy bezkofeinowej, kofeiny i kawy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *