Coffee Holding Company zawiera umowę o fuzji ze spółką logistyczną DeltaDaily Coffee News by Roast Magazine

Coffee Holding Company-1

Staten Island z siedzibą w Nowym Jorku Coffee Holding Company (CHC) zawarła ostateczną umowę o połączeniu i udziałach z holdingiem towarowym i logistycznym Holdingi Delta Corp (LinkedIn).

Oczekuje się, że po połączeniu Coffee Holding Company i Delta Corp staną się spółkami zależnymi nowo utworzonej spółki holdingowej działającej zgodnie z prawem Kajmanów o nazwie Pubco. Połączone firmy będą miały szacowaną łączną wartość przedsiębiorstwa na 655 milionów dolarów, zgodnie z zapowiedzią obu stron w zeszłym tygodniu.

Coffee Holding Company, która została założona przez rodzinę Gordonów w Nowym Jorku i rozpoczęła działalność publiczną w 2005 r., posiadała aktywa w wysokości około 29,9 mln USD, a aktywa gotówkowe w wysokości około 1,43 mln USD, zgodnie z najnowszy kwartalny raport finansowy.

kawiarnia-targi-1

Coffee Holding Co. nabył Steep N’ Brew z siedzibą w Wisconsin i jego markę Café Fair w 2018 roku. Zdjęcie Daily Coffee News: Nick Brown.

Firma zajmująca się kawą zajmuje się importem i sprzedażą zielonej kawy specjalnej i konwencjonalnej, utrzymując jednocześnie liczne palarnie kawy i marki zależne, takie jak Harmony Bay, Cafe Caribe, Cafe Supremo, Steep N Brew, Café Fair i inne. CHC jest również właścicielem siedziby w stanie Waszyngton senny firma zajmująca się paleniem kawy.

Łączące się strony spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 r., kiedy to połączona spółka Pubco będzie handlować na Nasdaq pod symbolem DLOG. Obecni udziałowcy Delta staliby się większościowymi udziałowcami nowej spółki.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *