CULT Food Science zatrudnia, ponieważ współzałożyciel Animals Joshua Errett – wegekonomista

CULT Nauka o Żywności wyznaczył Joshuę Erretta — współzałożyciela marki karmy dla zwierząt hodowlanych i roślinnych Since, Animals — na nowego wiceprezesa ds. rozwoju produktów.

CULT to platforma inwestycyjna skoncentrowana na rolnictwie komórkowym. Kanadyjska firma ma imponujące i szybko rozwijające się portfolio obejmujące takie firmy jak Umami Meat, Novel Foods i Ohayo Valley.

„Cieszę się, że mogę dodać Joshua jako członka zespołu CULT” – powiedział Lejjy Gafour, dyrektor generalny CULT. „Będzie kluczowy w rozwoju działalności CULT, rozwoju nowych produktów i innych wysiłkach firmy. Oczekuje się, że jego rozległe doświadczenie zarówno w rolnictwie komórkowym, jak i jako doświadczonego operatora będzie kluczowe w odkrywaniu nowych sposobów, w jakie CULT może budować wartość i być w czołówce rolnictwa komórkowego”.

Lejjy Gafour CULT Food
Lejjy Gafour ©CULT Food Science Co

„Ambitny i kompleksowy”

Wcześniej pełniąc funkcję dyrektora ds. operacyjnych w Since, Animals, Errett ma duże doświadczenie w komercjalizacji produktów uprawnych — takich jak ciasteczka dla kotów, wykonane z hodowanego mięsa myszy. Podczas swojej pracy na stanowisku COO Errett pomógł również Bo, Animals zebrać znaczne fundusze i zdobyć prestiżową nagrodę w konkursie Petcare Innovation Awards 2020.

„Platforma CULT jest jedną z najbardziej ambitnych i wszechstronnych w dziedzinie rolnictwa komórkowego” – powiedział Errett. „Ma nieskończony potencjał wpływania na światowe zaopatrzenie w żywność, dlatego cieszę się, że mogę być jego częścią”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *