Current Foods wprowadza na rynek wędzony łosoś i tuńczyk na bazie roślin w Berkeley Bowl

Roślinna marka owoców morza Aktualna żywność ogłasza, że ​​wprowadził na rynek wędzonego łososia i tuńczyka Miska Berkeley rynku w rejonie zatoki San Francisco. Debiut oznacza pierwszą lokalizację handlową Current, a wkrótce spodziewane są kolejne sklepy.

„Dzisiaj osiągnęliśmy nasz największy kamień milowy”

Opisane jako sushi i „szokująco prawdziwe”, plastry wędzonego łososia są wykonane z takich składników jak groszek, algi, ziemniaki i bambus. Plastry są bogatym źródłem żelaza, witaminy B12 i białka, a jednocześnie są wolne od rtęci i mikroplastików. Aktualny zadebiutował Smoked Salmon w zeszłym miesiącu na Expo East i ujawnił, że zostanie wprowadzony na kilku dodatkowych partnerów detalicznych, w tym Showfields, Fairway Market i Gourmet Garage w Nowym Jorku.

Wstępnie marynowane, gotowe do spożycia Tuna Poke Cubes firmy Current zawierają takie składniki, jak algi, groszek, pomidor i rzodkiew, o konsystencji i gęstości odżywczej zbliżonej do prawdziwego tuńczyka. Kostki można spożywać w tradycyjnych miseczkach poke, sushi, ceviche i nie tylko. Poke kostki Current są również dostępne w Seafood Salad Bar w sieci supermarketów Gelson’s.

Aktualne produkty spożywcze Alt Wyświetlacz sklepu z owocami morza
©Aktualna żywność

„Nie tylko mięso owoców morza”

W czerwcu Current zamknął 18 mln USD runda nasienna w celu przyspieszenia produkcji wysokiej jakości owoców morza alternatywnego, a niektórzy inwestorzy nazwali innowacyjną młodą markę „The Beyond Meat of Seafood”.

Według firmy, wykorzystuje procesy podobne do Beyond Meat, aby tworzyć realistyczne tekstury owoców morza, a jej produkty oferują te same korzyści w zakresie białka i kwasów omega-3, co konwencjonalne ryby, ale bez cholesterolu, więcej błonnika i mniej sodu.

Dyrektor generalny Jacek Prus skomentował nadzieje Current na ustanowienie standardu branżowego dla wysokiej jakości owoców morza pochodzenia roślinnego. „Ponieważ mamy możliwość wyznaczania standardów branżowych dla owoców morza na bazie roślin, chcemy zrobić coś lepszego niż tworzenie wegańskiego paluszka rybnego i rzuciliśmy sobie wyzwanie tworzenia produktów na bazie roślin, które są surowe i nie zaciemnione” – powiedział Prus wegekonomist. rok.

Aktualne jedzenie Sushi
©Aktualna żywność

“Tylko początek”

Mówiąc o oficjalnej premierze detalicznej, firma opublikowała: „To był cel, do którego nasz zespół z taką pasją i zaciekłością dążył przez ostatnie trzy lata. Dzisiaj osiągnęliśmy nasz największy kamień milowy. Co za ekscytujący dzień! A to dopiero początek. Więcej lokalizacji handlowych zostanie ogłoszonych wkrótce.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *