Cztery porażki prasy francuskiej, których naprawdę należy unikać

kawa hawajska, kawa kona, najlepsze ziarna kawy kona, najlepsza kawa kona hawaje, najlepsza kawa na świecie, kawa dla smakoszy, prasa francuska, prasa do kawy, ekspres do kawy, ekspres do kawy

Wbrew powszechnemu przekonaniu kawa z francuskiej prasy może być absolutnie wykwintna. Ludzie często kojarzą prostotę francuskiej metody prasowej z brakiem wyrafinowania. W rzeczywistości dobrze zaparzona kawa z prasy francuskiej może być równie dobra, jak każdy inny rodzaj kawy.

To powiedziawszy, jest to również jedna z najłatwiejszych metod warzenia, aby całkowicie się pomylić. Jeśli kojarzy Ci się francuska prasa prasowa (aka cafetiere, coffee press) z zabłoconą i nieprzyjemną filiżanką, to zdecydowanie coś jest nie tak.

Z drugiej strony, najczęstsze błędy francuskiej prasy są łatwe do zidentyfikowania i poprawienia. Jeśli jesteś winny któregokolwiek z poniższych grzechów, będziesz dokładnie wiedział, co zrobić, aby zmienić sytuację:

1) Używanie kawy o niskiej jakości w kawiarni!

Ustaw się z gorszą kawą i możesz oczekiwać kiepskich wyników. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz najlepszą kawę Kona, jaką produkuje się na Hawajach, czy zdecydujesz się na coś mniej luksusowego. Tak czy inaczej, kawa, którą wybierzesz, musi mieć odpowiednio wysoki standard. Kawa hawajska może być świetna do francuskiej metody prasowania – w szczególności kawy Kona – ale istnieje świat bardziej przystępnych opcji do wyboru, jeśli wolisz.

2) Nieprawidłowe mielenie fasoli

Wysokiej jakości młynek do żaren, zarówno ręczny, jak i elektryczny, odgrywa kluczową rolę w wydobyciu tego, co najlepsze z ziaren. Dotyczy to wszystkich ziaren kawy na całym świecie, ale jest szczególnie ważne, gdy wybierasz produkty premium. Jeśli zamierzasz wydać dobre pieniądze na najlepsze ziarna kawy Kona, równie dobrze możesz traktować swoje ziarna z szacunkiem. Celuj w średnio-grube mielenie. Zachowuj ostrożność, aby uniknąć zabłoconego kubka, utrzymując rzeczy nieco grubsze, niż myślisz, że potrzebujesz.

3) Używanie niewłaściwej ilości kawy

Ilości i proporcje również mają znaczenie przy tworzeniu doskonałej filiżanki metodą francuskiej prasy. Zgodnie z ogólną zasadą, zaleca się zacząć od proporcji 7,5 g mielonej kawy na każde 100 g wody. Następnie możesz eksperymentować z różnymi proporcjami, aż znajdziesz idealny przepis. W tym miejscu warto również podkreślić znaczenie cierpliwości – te szorstkie grunty potrzebują trochę więcej czasu, aby zrobić swoje w wodzie.

4) Zbyt długie pozostawianie kawy w prasie francuskiej

Na koniec optymalny czas na wylanie kawy z francuskiej prasy to moment po naciśnięciu tłoka. Należy pamiętać, że chociaż kawa pozostaje w prasie, pozostaje w kontakcie z fusami. Powoli, ale pewnie, trwający napar będzie narastał w kierunku nieprzyjemnego, gorzkiego i mętnego smaku. Przygotuj się z porządnym izolowanym dzbankiem lub karafką i nabierz nawyku dozowania kawy zaraz po zaparzeniu.

Znowu niewielka cena, którą trzeba zapłacić, aby uzyskać maksymalną przyjemność z najlepszych ziaren kawy Kona lub tej, którą lubisz najbardziej!

W internetowym sklepie z kawą Hayman znajdziesz najlepszą kawę na świecie, w tym najlepszą kawę Kona produkowaną na Hawajach (tj. 100% czystą kawę Kona, świeżo paloną w dniu wysyłki). Kliknij tutaj, aby zamówić tę wyjątkową hawajską kawę już dziś, oferujemy bezpłatną wysyłkę na cały świat!Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *