Czy kawa bezkofeinowa smakuje inaczej niż zwykła kawa?

Istnieje powszechne przekonanie, że tylko dlatego, że kawa bezkofeinowa jest bezkofeinowa, smakuje inaczej niż zwykła kawa.

Czy to prawda? Czy kawa bezkofeinowa naprawdę smakuje inaczej niż zwykła kawa?

Odpowiedź jest taka, jaką kawę bezkofeinową pijesz! Bez wątpienia są bardzo złe kawy bezkofeinowe i są świetne kawy bezkofeinowe, ale musisz zwracać uwagę na to, jaką kawę bezkofeinową pijesz.

Dlaczego więc zła kawa bezkofeinowa tak źle smakuje?

Cóż, wynika to z faktu, że kawa bezkofeinowa była tradycyjnie produkowana przy użyciu rozpuszczalników chemicznych, a rezultatem była słaba, mdła lub gorzka kawa.

W rezultacie kawa bezkofeinowa została utowarowiona na „produkt” kawowy niskiej jakości.

Jednocześnie proces dekofeinizacji jest kosztowny i dlatego, aby utrzymać niskie ceny, często używano kawy niskiej jakości (często starej kawy z poprzednich upraw).

Rezultat: jeśli wlejesz złą kawę, wylejesz złą kawę.

Ale dlaczego świetna kawa bezkofeinowa smakuje tak samo jak zwykła kawa?

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele wysokiej jakości kawy bezkofeinowej, która smakuje tak samo lub lepiej niż zwykła kawa.

Dzieje się tak, ponieważ palacze coraz częściej decydują się na wypalanie doskonałej jakości, często bezkofeinowej kawy jednego pochodzenia, przy użyciu procesów takich jak proces CO2 i szwajcarski proces wodny dekofeinizacji.

Kawa bezkofeinowa również musi być palona delikatniej i ostrożniej, a przy paleniu kawy bezkofeinowej doskonałej jakości opiera się na doświadczeniu palarni.

Najlepiej więc wybrać renomowaną palarnię kawy, która używa wysokiej jakości ziaren kawy bezkofeinowej, przeprowadzić prawdziwy test smaku i przekonać się sam.

Jak więc zaparzyć kawę bezkofeinową, aby była równie dobra jak zwykła kawa?

Mamy ważną wskazówkę dotyczącą parzenia kawy bezkofeinowej: używaj więcej kawy. Zgadza się. Porcja kawy bezkofeinowej powinna być o 10-20 procent większa niż zwykła kawa z kofeiną.

Proces dekofeinizacji jest cudem nauki, ale nadaje kawie trochę odwagi i siły, dlatego zaleca się użycie nieco większej ilości kawy bezkofeinowej podczas parzenia kawy, aby była tak „mocna” jak zwykła kawa .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *