Czy mogę używać 100% kawy Kona w ekspresie do kawy Keurig lub Nespresso?

Muszę przyznać, że nie posiadam Keuriga ani ekspresu Nespresso. Używałem systemów kapsułek w pokojach hotelowych, Airbnb i zaoferowano mi kubki K w poczekalni mojego centrum opon.

Prawie codziennie jestem pytany, co myślę o kubkach K i czy robimy je na kawę w Greenwell Farms. My nie.

Jednak niedawno przeczytałem, że 33 miliony gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych codziennie pije kawę z ekspresu jednoporcjowego i wiele osób pyta mnie, czy można połączyć ich miłość do wysokiej jakości kawa 100% Kona i wygoda ich jednorazowego ekspresu, więc postanowiłem zagłębić się w to i sprawdzić, czy to możliwe.

To z ograniczeniami.

Wpływ środowiska

W pewnym momencie prawdopodobnie przeczytałeś, że ilość odpadów generowanych przez plastik, aluminium i papier w kubkach K może kilkakrotnie okrążyć kulę ziemską. Miliardy strąków są konsumowane i wyrzucane każdego roku.

Być może słyszeliście również, że ilość energii potrzebna do tworzenia i przemieszczania tych kapsuł na całym świecie wywiera znaczący wpływ.

Tak więc pomysł użycia kapsuły wielokrotnego użytku jest dość atrakcyjny. Czy będzie więcej pracy? TAk. Dobra kawa wymaga troski. Jeśli lubisz swoją maszynę jednoobsługową i nie masz nic przeciwko odrobinie dodatkowego wysiłku, aby pomóc planecie Ziemia, myślę, że znalazłem dla ciebie przepis.

Wybierz odpowiedni rozmiar kapsułek dla swojej maszyny i spodziewaj się, że zapłacisz 15-30 USD za zestaw trwałych kapsułek wielokrotnego użytku.

Zmienne

To, co dobrze wyszkoleni bariści wiedzą, że wymyka się większości świata picia kawy, to fakt, że nauka przygotowywania doskonałej filiżanki kawy, równoważenia słodyczy, goryczy i kwasowości, pochodzi z kontrolowania zmiennych. Temperatura wody, wielkość mielenia, czas parzenia i system filtrowania zmieniają produkt końcowy w filiżance.

The Stowarzyszenie Kawy Specjalistycznej zaleca temperaturę wody 195-205 stopni, przy czym 200 jest punktem wyjścia. Specyfikacje maszyny jednoserwisowej wskazują zakres maszyny między 187-197 stopni. Kilka niezależnych badań w Internecie pokazuje, że maszyny faworyzują strefę 187 stopni.

Większość baristów zaleca czas parzenia nie krótszy niż 2-2,5 minuty. Większość kubków K jest zaprojektowana do jednominutowej ekstrakcji.

Gramatura kawy w paczkowanych saszetkach może wynosić od 9 do 14 gramów.

W ekspresach jednoporcjowych, gdy używasz saszetek wielokrotnego użytku, naprawdę możesz kontrolować wielkość zmielenia, ilość kawy, wielkość filiżanki, a w niektórych ekspresach istnieje opcja „mocnego naparu”. Wszystko inne zostanie zautomatyzowane przez maszynę.

Przepis

Podczas parzenia 100% kawy Kona w saszetce wielokrotnego użytku, przestrzegamy tego przepisu:

1. Używaj wysokiej jakości filtrowanej wody.
2. Użyj ustawienia wody „wysoka temperatura”, jeśli jest dostępne.
3. Naciśnij przycisk ustawienia „silne”, jeśli jest dostępny.
4. Zmiel na świeżo 11 gramów 100% kawy Kona przy użyciu ustawienia mielenia na średnio drobny (nie bardzo drobny). Spowoduje to spowolnienie procesu ekstrakcji bez powodowania przepełnienia kapsuły. 11 gramów przy braku skali to około 2 płaskie łyżki kawy. (2 łyżki stołowe = 10,6 g kawy)
5. Użyj kubka o pojemności 6 uncji (jeśli nie wystarczy, zrób dwa kubki ustawione tyłem do siebie na 12 uncji)

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem K-cup, po przeczytaniu tego możesz pomyśleć sobie, że wszystko to jest sprzeczne z celem „włóż kapsułkę i naciśnij przycisk ekspresu do kawy” i prawdopodobnie masz rację.

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze smaki ze swojego ekspresu, jeśli podróżujesz i chcesz zaopatrzyć się we własną kawę lub jeśli przebywasz w biurze i po prostu odmawiasz picia „smakowych strąków”, postępuj zgodnie z tymi pomysłami.

To nie będzie tak dobre, jak francuskie tłoczenie lub robienie naprawdę ostrożnego nalewania, ale pracując z tym, co masz, z pewnością uzyskasz lepszą filiżankę.

Na koniec należy pamiętać, że te zalecenia dotyczą wszystkich twórców jednoserwisowych. Jeśli nie masz maszyny jednoserwisowej, po prostu kup zasobnik wielokrotnego użytku dla swojej marki i wykonaj wszystkie czynności opisane powyżej.

Jak zawsze, potrzebna będzie niewielka indywidualna próba i błąd.

Baw się dobrze!

o autorze
Matt Carter jest emerytowanym nauczycielem (1989-2018), niepełnoetatowym muzykiem, rolnikiem, a obecnie zarządza Greenwell Farms Tour and Retail Store Operations.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *