Czy możesz zmielić ziarna kawy w Nutribullet? Co wiedzieć!

kawa ziarnista i kawa mielona w miseczkach

Świeżo zaparzona filiżanka kawy to jedna z prostych przyjemności życia.

Kupowanie całych ziaren i mielenie własnej kawy zapewnia świeżość, do której kawa wstępnie zmielona nie do końca się równa. Jeśli jesteś zainteresowany eksperymentowaniem z mieleniem kawy, ale nie chcesz inwestować w młynek, możesz z łatwością skorzystać z narzędzi, które już posiadasz w domu, takich jak Nutribullet.

Jeśli chodzi o mielenie ziaren kawy, NutriBullets są zaskakująco skuteczne. Są to mocne i trwałe maszyny, które można wykorzystać do prawie wszystkiego, w tym do ziaren kawy. Skuteczność NutriBullet wynika z ostrza frezującego, które jest wystarczająco mocne, aby przeciąć różne ziarna kawy.

przegroda 6

Jak mielić ziarna kawy w Nutribullet?

Mielenie ziaren kawy w Nutribullet może być proste, jeśli zostanie wykonane poprawnie. Jeśli nie masz pewności, oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci zacząć:

  • Przeczytaj instrukcję NutriBullet i zamocuj ostrze frezujące zgodnie z zaleceniami, ale upewnij się, że twoje urządzenie jest odłączone przed rozpoczęciem!
  • Napełnij pojemnik NutriBullet tuż poniżej linii max fasolą i zamknij pokrywkę. Upewnij się, że blender znajduje się z dala od wody podczas podłączania.
  • Zmiel ziarna do preferowanej konsystencji, a gdy skończysz, pozostaw pokrywkę na blenderze na około dziesięć sekund, aby ostrza przestały się poruszać, a następnie odłącz go.
  • Potrząśnij blenderem przy zamkniętej pokrywie, aby większe cząstki ziaren opadły na dno, a mniejsze, drobniejsze ziarna uniosły się na górę.
  • Teraz możesz cieszyć się filiżanką naparu! Lub możesz trzymać fusy w hermetycznym pojemniku na później.

Jakie rodzaje mielenia są możliwe w przypadku Nutribullet?

Większość konsystencji można osiągnąć za pomocą Nutribullet, ale konsystencja, którą chcesz osiągnąć, będzie zależeć od tego, w jaki sposób zaparzysz ziarna.

Mielenie gruboziarniste

Jeśli używasz perkolatora lub prasy francuskiej, mielenie powinno być grube i mieć konsystencję soli morskiej. Napełnij pojemnik prawie do trzech czwartych, a następnie uderz Nutribullet dwa lub trzy razy. Uważaj, ponieważ bardzo łatwo jest przemielić, gdy próbujesz uzyskać gruboziarniste mielenie.

Średnie mielenie

Średnie mielenie ma zazwyczaj taką samą konsystencję, jaką uzyskuje się z kawy mielonej kupowanej w sklepie. Ten rodzaj mielenia jest zwykle najlepszy dla zaparników syfonowych i ekspresów kroplowych. Konsystencja, do której chcesz dążyć, jest podobna do piasku na plaży. Aby to osiągnąć, napełnij trzy czwarte pojemnika ziarnami kawy, a następnie pulsuj pięć razy w jednosekundowych impulsach.

drobne mielenie

Kawa drobno zmielona służy do robienia espresso. NutriBullet będzie musiał działać w 10-sekundowych odstępach przez 1-2 minuty, aby osiągnąć tę konsystencję, a pojemnik trzeba będzie wyjąć z podstawy i wstrząsnąć między interwałami.

Bardzo drobne fusy, znane również jako mielenie „tureckie”, są zwykle używane do robienia kawy w cezve lub ibrik. Ten rodzaj jest szczególnie delikatny i ma konsystencję cukru pudru. Aby uzyskać konsystencję z całych ziaren kawy, uruchom NutriBullet przez ponad dwie minuty w odstępach od 10 do 15 sekund. Wyjmij pojemnik i krótko nim potrząśnij, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie fusów.

kawa ziarnista i kawa mielona na drewnianych talerzach
Źródło: Vlad Antonov, Shutterstock

Jaka jest różnica między młynkiem a Nutribulletem?

Chociaż młynek i blender są urządzeniami używanymi w kuchni do mieszania substancji spożywczych, różnią się między sobą.

Młynek jest przeznaczony do mielenia suchych i twardych składników, takich jak ziarna kawy i orzechy, i zwykle ma wiele ustawień mielenia. Komory mielenia są wyjmowane, aby umożliwić łatwe dekantowanie świeżej fusy i łatwe czyszczenie. Zwykle mają krótkie pojemniki i są wyposażone w stożkowe żarna, które są ciche i nie nagrzewają się.

Nutribullet jest przeznaczony do mieszania mieszanych składników, które są zwykle bardziej miękkie, takie jak owoce, ale mają mocne ostrza, które mogą rozdrabniać twardsze substancje, takie jak ziarna kawy. Blendery są wyposażone w płaskie żarna, które nagrzewają się i generują trochę hałasu, a zazwyczaj są wyposażone w długi pojemnik przeznaczony do przechowywania zmiksowanych składników.

Jakie modele Nutribullet są najlepsze do mielenia kawy?

Nutribullet produkuje niewielką różnorodność modeli, ale nie wszystkie są idealne do mielenia ziaren kawy.

Nutribullet 600: NutriBullet 600 to oryginalny projekt. Jest mały, mocny i wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria. Oryginalny model wyposażony jest w silnik o mocy 600 W i kubek o pojemności 24 uncji, dzięki czemu idealnie nadaje się do mielenia ziaren kawy i jest niezwykle prosty w użyciu. Jednak model jest dostarczany tylko z ostrzem do ekstrakcji, które nie wystarcza do mielenia, a do mielenia fasoli trzeba będzie kupić osobno ostrze do mielenia.

Nutribullet Pro 900: Ten model jest nieco mocniejszy niż oryginalny model z 900-watowym silnikiem. Jest również wyposażony w większy, 32-uncjowy kubek, który doskonale nadaje się do mielenia fasoli. Jednak podobnie jak oryginalny model, ostrze frezujące sprzedawane jest osobno.

Nutribullet Pro Plus 1200: Zgadłeś, ten model jest podobny do poprzednich, ale jest mocniejszy. Kubek pozostaje na 32 uncji, ale silnik ma 1200 watów. Mimo, że jest mocniejszy, nadal będziesz potrzebował do tego modelu ostrza frezującego, które, jak wiesz, sprzedawane jest osobno.

przegroda 4

Wniosek

Chociaż Nutribullet jest przeznaczony do innego celu, możesz polegać na nim podczas mielenia ziaren kawy. Dopóki używasz ostrza frezującego, proces jest prosty i skuteczny. Wszystko, co musisz zrobić, to napełnić filiżankę ziarnami i odejść, aby osiągnąć pożądaną konsystencję. Następnie możesz cieszyć się filiżanką świeżo parzonej kawy lub przechowywać fusy w hermetycznym pojemniku na kolejny dzień.


Wyróżnione zdjęcie: Jiri Hera, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *