Czy można używać kawy wstępnie zmielonej we francuskiej prasie? • mielona fasola

Więc masz swoją pierwszą francuską prasę, to świetnie. Będziesz parzyć niesamowicie smakującą kawę i jest to zdecydowanie krok naprzód w stosunku do automatycznej kroplówki z przyciskiem.

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z tego typu całkowicie zanurzonego zaparzacza do kawy, możesz się zastanawiać, czy możesz użyć zwykłej, kupionej w sklepie kawy wstępnie zmielonej we francuskiej prasie.

Krótka odpowiedź brzmi tak. Możesz użyć kawy wstępnie zmielonej w prasie francuskiej. Ale. Jest ale. Nie będzie to idealny wybór i możesz napotkać kilka problemów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zostań. W tym poście wyjaśnię, dlaczego powinieneś zrezygnować z wstępnie zmielonej kawy i jaki rodzaj kawy będzie najlepszy do użycia w Twojej nowej francuskiej prasie. W mgnieniu oka zaparzysz pyszną kawę!

Problem z kawą wstępnie mieloną we francuskiej prasie?

Prawie wszystkie torebki z kawą stojące na półkach sklepowych są wstępnie zmielone do średniego ustawienia.

Czemu? Większość konsumentów kupuje kawę mieloną do zabrania do domu i używania w ekspresach do kawy z automatycznym przelewem, a średnio mielona kawa jest idealna do tego typu ekspresu.

wstępnie zmielona torebka na kawę i miarka

Chociaż francuska prasa potrafi zaparzyć całkiem przyzwoitą filiżankę przy użyciu średniego zmielenia, gdzie naprawdę wyróżnia się i zaparzy fantastycznie smakującą kawę ze średnim lub grubym zmieleniem.

Dlaczego nie powinieneś używać kupionej w sklepie kawy o średnim mieleniu?

Prasa francuska działa inaczej niż praktycznie wszystkie inne zaparzacze do kawy. Prawdopodobnie zauważyłeś już metalowy filtr siatkowy na końcu tłoka.

To ten filtr zapobiega przedostawaniu się fusów z kawy do filiżanki; nikt nie lubi pić kawy zmieszanej z kęsem fusów.

To jest powód, dla którego średnio i drobno zmielone ziarna kawy będą powodować kilka problemów.

Większość fusów nie tylko prześlizgnie się przez filtr siatkowy, ale jeśli kawa zostanie zbyt drobno zmielona, ​​może całkowicie zatkać filtr, aw niektórych przypadkach nie będzie nawet w stanie wcisnąć tłoka.

zbliżenie filtra nurnikowego przy użyciu kawy mielonej w prasie francuskiej

A jeśli z powodzeniem zaparzysz filiżankę kawy z prasy francuskiej ze średnim lub drobnym mieleniem, czyszczenie będzie koszmarem, ponieważ wszystkie fusy z kawy utknęły i zostały uwięzione głęboko w filtrze.

Z doświadczenia wynika, że ​​będziesz musiał zdemontować elementy filtra i dokładnie wyczyścić każdy element.

Kolejnym problemem z kawą mieloną, który nie jest związany wyłącznie z zaparzaniem kawy we francuskiej prasie, jest świeżość.

Na tym blogu dużo mówiłam na temat wstępnie zmielonej i świeżej, pełnej kawy ziarnistej. Podsumowując, kawa mielona niemal natychmiast traci swój smak i świeżość.

Mielenie kawy zasadniczo łamie powłokę ochronną i pozwala na szybkie zniszczenie fusów przez tlen i inne elementy.

Bądźmy szczerzy, większość torebek z kawą w supermarketach leży na półkach od miesięcy; zaufaj mi, to nie jest świeże.

Najlepiej używać grubego mielenia

Jeśli chodzi o prasę francuską, drobno mielona kawa to zdecydowanie nie, nie. Średnio zmielona za naciśnięciem przycisku będzie działać, ale jeśli nie będziesz ostrożny, nieuczciwe fusy i drobne cząstki znajdą drogę do Twojej filiżanki.

Przykłady wielkości mielenia kawy z prasy francuskiej

Grubo mielona kawa będzie Twoim przyjacielem, a w połączeniu z nieco dłuższym czasem namaczania masz gwarancję doskonałego smaku z zerową, tak, zerową kawą lądującą w Twojej filiżance.

Kup kawę lokalnie

Więc gdzie znajdziesz grubo mieloną kawę? Prawdopodobnie nie będziesz miał zbyt wiele szczęścia, aby znaleźć miejsce na półce w lokalnym supermarkecie.

Ale najprawdopodobniej będziesz mógł kupić kawę pełnoziarnistą. Wszystko czego potrzebujesz to dobrej jakości młynek do kawy z zadziorami, zablokuj grubą warstwę i zmiel tuż przed każdym naparem.

Ale co, jeśli nie masz młynka? Większość kawiarni sprzedaje swoje markowe kawy, a jeśli masz szczęście, mogą nawet piec na miejscu.

Następnym razem, gdy będziesz przechodzić obok swojej ulubionej kawiarni, wpadnij i kup torebkę i poproś baristę, aby zmielił ziarna na grubo zmielone.

Szczerze mówiąc, jest to jeden z najlepszych sposobów na świeżą, smaczną kawę!

Tylko upewnij się, że kupisz wystarczająco dużo na tydzień, nie kupuj hurtowo, a torby leżące w szafkach kuchennych powoli się psują.

Wniosek

Więc jeśli udało Ci się zajść tak daleko, miejmy nadzieję, że masz lepszy pomysł na rodzaj kawy, której chcesz użyć. Czy można używać kawy mielonej w prasie francuskiej? Tak, po prostu wiedz, że nie zapewni ci to najlepszych wrażeń.

Ale jeśli nie masz innego wyjścia, jak użyć średnio zmielonej kawy w prasie francuskiej, mała rada. Po dodaniu kawy i gorącej wody delikatnie naciśnij tłoczek, ale zatrzymaj się tuż przed uderzeniem w dno.

Odstaw francuską kawę na 3 do 5 minut. Pozwoli to trochę czasu na opadnięcie fusów i naturalne osadzanie się na dnie oraz mniejszą szansę na osadzanie się szlamu w filiżance.

Świeża kawa ziarnista zawsze będzie najlepszą drogą do każdej metody parzenia kawy, nie tylko za pomocą francuskiej prasy do kawy.

Pamiętaj, że gdy tylko kawa zostanie zmielona, ​​zegar świeżości zaczyna tykać, a wstępnie zmielona kawa kupiona w sklepie z dużym prawdopodobieństwem leży na półkach od miesięcy.

Zrób sobie przysługę, zainwestuj w dobry młynek, kup świeżo palone całe ziarna kawy w swojej ulubionej kawiarni lub lokalnej palarni i zrób najlepszą parzoną kawę w domu, jaką możesz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *