Czy można w kuchence mikrofalowej kawę? Wskazówki i porady dotyczące podgrzewania!

filiżanka kawy w kuchence mikrofalowej

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, rozumiesz, jak to jest nalewać sobie gorącej filiżanki joe tylko po to, aby wymyślić coś, co uniemożliwi ci cieszenie się napojem. Niestety jest to częste zjawisko. Niezależnie od tego, czy kot musi zostać nakarmiony, pies chce wyjść, czy dzieci mają mnóstwo pytań, najczęściej filiżanka dobrej kawy ostygła i czeka na ciebie.

Kiedy wracasz do swojego kubka i okazuje się, że jest zimny, nasuwa się jedno pytanie. Czy można kawę w mikrofalówce? Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, możesz włożyć do mikrofalówki filiżankę kawy, która wystygła, jednak jeśli mamy być szczerzy, nie powinieneś tego robić. Późniejsze zmiany smaku nie są korzystne. Dowiedzmy się więcej o kawie, o tym, jak zmienia się ona w kuchence mikrofalowej i czy należy ją odgrzewać.

przegroda 6

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej

Chociaż możliwe jest podgrzanie kawy w kuchence mikrofalowej zamiast zaparzenia świeżego dzbanka, nie oczekuj, że w tym momencie wszystko będzie takie samo. Tak, chociaż jest to ta sama filiżanka kawy, którą zostawiłeś na blacie, zmiany w składzie chemicznym kawy już się rozpoczęły, gdy stygnie. Ponowne ogrzewanie sprawia, że ​​te zmiany są bardziej dramatyczne. Smaki, aromat, a nawet poziom kwasowości mają wpływ na proces chłodzenia, a jeszcze bardziej, jeśli podgrzewasz.

Możesz się zastanawiać, dlaczego takie zmiany zachodzą w Twojej kawie. Dzieje się tak dzięki kwasom chlorogenowym zawartym w ziarnach kawy. Kwasy te odgrywają ważną rolę nie tylko w smaku, ale i aromacie Twojej kawy. W miarę ochładzania się kawy uwalniane jest więcej tych kwasów. Daje to znacznie bardziej gorzki smak kawy, który staje się bardziej zauważalny dopiero po włożeniu do kuchenki mikrofalowej.

kobieta podnosząca coś z kuchenki mikrofalowej
Źródło zdjęcia: aodaodaodaod, Shutterstock

Czy istnieje lepszy sposób na podgrzanie kawy?

Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi nie. Jeśli po prostu musisz podgrzać kawę ze względu na ograniczenia czasowe, a zaparzenie kolejnej filiżanki nie jest możliwe, kuchenka mikrofalowa jest najlepszym rozwiązaniem. Twoja kuchenka mikrofalowa może szybciej podgrzać kawę, co w niektórych przypadkach może zaoszczędzić trochę aromatu. Ponadto mikrofale rozprowadzają ciepło w sposób jednorodny. Ta metoda może nie sprawić, że podgrzana kawa będzie smaczna, ale jest lepsza niż próba zrobienia tego na kuchence.

Należy jednak być bardzo ostrożnym podczas podgrzewania kawy w kuchence mikrofalowej. Kuchenka mikrofalowa służy do szybkiego podgrzewania potraw i płynów. Jeśli nie zwracasz szczególnej uwagi, Twoja kawa będzie się szybciej nagrzewać, ale wynik w filiżance może być zbyt gorący. Przegrzanie jest nie tylko niebezpieczne dla Ciebie, ale także powoduje, że kawa traci więcej smaku niż już.

przegroda 4

Ostatnie przemyślenia na temat kawy w kuchence mikrofalowej

Jak już powiedzieliśmy, kawa w kuchence mikrofalowej jest opcją, gdy filiżanka wystygnie, ale w życiu tylko dlatego, że możemy coś zrobić, nie oznacza, że ​​powinniśmy. Dla tych, którzy kochają kawę o określonym smaku i aromacie, zostaniesz z filiżanką joe, z której nie jesteś do końca zadowolony. Pamiętaj jednak, że jeśli zrobienie kolejnej filiżanki nie jest opcją i nie jesteś fanem mrożonej kawy, kuchenka mikrofalowa nadal może być najlepszym wyborem.


Wyróżnione zdjęcie: Maliflower73, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *