Czy można zaparzyć kawę zimną wodą?

Czasami potrzebujesz lekarstwa na kofeinę, ale chcesz zimną kawę. Czajnik może nie działać lub pogoda na zewnątrz jest tak przyjemna i słoneczna, że ​​wolisz chłodniejszy napój. Tak czy inaczej, możesz się zastanawiać, czy możesz zaparzyć kawę zimną wodą. Odpowiedź na to zależy od kawy, której używasz – kawa rozpuszczalna lub kawa mielona.

Robienie kawy rozpuszczalnej z zimną wodą

Wszyscy wiemy, że przygotowanie kawy rozpuszczalnej jest łatwe. Wystarczy wymieszać łyżeczkę lub dwie mielonej kawy z filiżanką gorącej wody i zamieszać. Jeśli zmienisz wszystko i zmieszasz kawę w proszku z filiżanką zimnej wody lub mleka, nadal będziesz otrzymywać kawę rozpuszczalną – chociaż całkowite rozpuszczenie kawy w proszku może zająć pięć minut. Aby było bardziej mroźne i orzeźwiające, możesz dodać do napoju kilka kostek lodu.

Oczywiście wadą kawy rozpuszczalnej jest to, że jej profil smakowy nie jest tak pełny, bogaty i subtelny jak świeżo parzona kawa. (Dlatego zawsze polecamy miłośnikom kawy, których subskrybują Niebieskie pudełko na kawę i spróbuj naszych pysznych specjałów palonych kaw.)

Ale czy możesz zrobić kawę z zimną wodą i fusami? Krótka odpowiedź brzmi – tak. Zastrzeżenie polega na tym, że potrzebujesz więcej czasu. Dużo więcej czasu.

Kawa parzona na zimno

Osoba dekantująca zimną kawę parzoną
Zdjęcie dzięki uprzejmości HomeGrounds.co

A kawa na zimno to kawa, która została zaparzona bez użycia ciepła lub ciśnienia. Przygotowanie jednej wymaga lekkiej lub średniej świeżo palonej kawy, a młynek do kawydzbanek i sitko.

Oto kroki, które należy wykonać, aby zaparzyć świeżo paloną kawę zimną wodą:

  • zmiel fasolę
  • wsyp fusy do dzbanka
  • napełnij dzbanek wodą
  • zamieszać
  • pozwól mu siedzieć przez 8 do 12 godzin z dala od bezpośredniego światła słonecznego
  • odcedź napój i ciesz się

I to wszystko, teraz masz chłodną, ​​orzeźwiającą i niesamowicie aromatyczną kawę cold brew – idealną na gorące letnie miesiące. Można go pić bez zmian lub z odrobiną mleka i słodzikiem w zależności od upodobań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszymi wskazówkami na temat robienie idealnej kawy na zimno.

Parzenie kawy odpowiedniej dla Ciebie

A więc masz to – odpowiedź na pytanie „czy można zaparzyć kawę zimną wodą?” jest tak.

Jeśli spieszysz się i chcesz poświęcić na smak, aby uzyskać dawkę kofeiny, to kawa rozpuszczalna z zimną wodą powinna ci odpowiadać. Ale jeśli masz trochę wolnego czasu i cieszysz się kawą dla jej bogatych i pełnych smaków, wtedy kawa parzona na zimno z najlepszych świeżo palona kawa jest idealny dla Ciebie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *