Czy można zmielić ziarna kawy w robocie kuchennym? Co wiedzieć!

biały elektryczny robot kuchenny

Kiedy masz młynek do kawy, mielenie ziaren kawy jest prostym zadaniem. Jednak mielenie ziaren kawy bez młynka do kawy może być trudne, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, jaka inna metoda może pomóc w zmiażdżeniu kawy. W takich sytuacjach możesz rozważyć różne techniki mielenia, a jeśli masz w domu robot kuchenny, może ci się przydać użycie go do zmielenia ziaren kawy i musimy powiedzieć, że nie jest to zły pomysł.

Ostrza wewnątrz robota kuchennego szybko zmielą ziarna, chociaż gotowy produkt nie będzie miał takiej samej konsystencji i konsystencji, jak w przypadku młynka do kawy. Mimo to jest to doskonały zamiennik, gdy się spieszysz i nie masz młynka. Zasadniczo tak, możesz zmielić ziarna kawy w robocie kuchennym, chociaż młynek do kawy sprawdzi się lepiej.

przegroda 3

Różnice między robotem kuchennym a młynkiem do kawy

Te maszyny działają na innej zasadzie, więc konsystencja i konsystencja kawy nigdy nie będą takie same w przypadku korzystania z robota kuchennego i młynka.

Młynki do kawy mają zadziory, które miażdżą ziarna kawy swoją ścierną powierzchnią, co zapewnia miękkie, drobne, równomierne mielenie. Większość ma regulowane ustawienia, dzięki czemu możesz wybrać rozmiar mielenia. Dzięki temu zmiażdżona kawa będzie miała mocny, łagodny smak.

W przypadku robotów kuchennych, zamiast żaren, rozdrabniają ziarna kawy ostrymi ostrzami. Ponieważ nie są przeznaczone do kruszenia ziaren kawy, nie będą w stanie zapewnić gładkiego mielenia. Zamiast tego mielenie może stać się grubsze i będą mniej jednolite. Mimo to można zrobić doskonałą kawę nawet przy grubym zmieleniu.

Możesz zmielić drobniej, ale będziesz musiał uruchomić robota kuchennego dłużej lub powtórzyć proces mielenia wiele razy.

Robot kuchenny a młynek do kawy
Źródło: (L) Serghei Starus, Shutterstock | (R) Becca Tapert, Unsplash

Jak mielić ziarna kawy za pomocą robota kuchennego

Mielenie ziaren kawy za pomocą robota kuchennego jest proste, ale najpierw musisz pomyśleć o rodzaju zmielenia, który chcesz osiągnąć. W zależności od tego proces może mieć niewielkie różnice. Sprawdź poniższe opcje mielenia wraz z instrukcjami, jak je wykonać.

  • Mielenie gruboziarniste: Aby uzyskać grubo zmielone ziarna, możesz dodać ziarna kawy do robota kuchennego, mieląc je tylko przez kilka sekund. Podczas mielenia potrząśnij procesorem, aby przysunąć ziarna kawy bliżej ostrza. Ten rodzaj mielenia jest idealny do francuskiej prasy lub ekspresu do kawy.
  • Średnie mielenie: Aby uzyskać średnie zmielenie, musisz poświęcić więcej czasu na mielenie ziaren kawy. Ziarna należy mielić dłużej, potrząsając robotem kuchennym co 5–10. Ten rodzaj mielenia doskonale nadaje się do ekspresu do kawy maczanej i przelewowej.
  • Mielenie drobne: Chociaż uzyskanie drobnego zmielenia za pomocą robota kuchennego może być trudne, nie jest to misja niemożliwa. Będziesz musiał dłużej mielić ziarna kawy i przesiać je przez drobne sito. Powtarzaj proces, aż uzyskasz pożądane mielenie. Sprawdzi się idealnie do dzbanka Moka lub espresso.

Różne metody mielenia ziaren kawy bez młynka

Jeśli próbowałeś zmielić ziarna kawy za pomocą robota kuchennego, ale efekt końcowy nie przypadł Ci do gustu, istnieją inne metody mielenia, które możesz wypróbować. Wiele osób nie wie, że istnieją różne techniki szlifowania ręcznego i mechanicznego oraz że większość potrzebnych narzędzi mamy w naszych domach.

Mikser

ziarna kawy w blenderze w kawiarni
Źródło obrazu: Suti Zdjęcie stockowe, Shutterstock

Blender jest odpowiednim zamiennikiem młynka do kawy i działa podobnie do robota kuchennego. Ziarna kawy nie będą miały takiej samej konsystencji, ale powinieneś być zadowolony z produktu końcowego.

Niektóre blendery mają nawet ustawienie do mielenia kawy. Podczas mielenia powinieneś używać krótkich, ale szybkich serii, potrząsając blenderem między każdym zmieleniem. Blendery zazwyczaj pracują na wysokich obrotach, co sprawia, że ​​kawa ma gorzki smak, jeśli ziarna przegrzeją się podczas mielenia.


Wałek do ciasta

Możesz skorzystać z tej techniki ręcznej, jeśli nie masz żadnych urządzeń elektrycznych, które pomogą Ci zmielić ziarna kawy. Oprócz wałka do ciasta będziesz potrzebować również torby zamykanej na zamek błyskawiczny, w której umieścisz ziarna, aby zapobiec ich rozsypaniu po całej powierzchni roboczej.

Po umieszczeniu ziaren kawy w zamku błyskawicznym należy je najpierw zmiażdżyć wałkiem do ciasta. Możesz powtarzać proces tyle, ile potrzeba, aby uzyskać najlepsze wyniki.


Młot

młotek na białym tle
Źródło obrazu: Benjamin Nelan, Pixabay

Chociaż może to zabrzmieć dziwnie, możesz użyć młotka, a nawet młotka do zmielenia ziaren kawy. Mimo to powinieneś ostrożnie używać tej metody szlifowania, ponieważ możesz zostać zraniony. Będziesz także potrzebować zapinanej na zamek lub zwykłej plastikowej torby, aby umieścić ziarna kawy w środku przed zmieleniem.

Zamiast uderzać w ziarna, należy mocno docisnąć młotek do worka wypełnionego ziarnami. Dzięki tej technice nie będziesz w stanie uzyskać drobnego mielenia, ale nie powinieneś mieć problemów z uzyskaniem średniego lub grubego mielenia.


Nóż

nóż na białym tle
Źródło obrazu: Nick, Pixabay

Wszyscy mamy w naszych domach noże, które doskonale zastępują młynek do kawy, zwłaszcza gdy potrzebujesz szybkiego i prostego rozwiązania do mielenia ziaren kawy. Najlepiej użyć większego noża rzeźniczego lub szefa kuchni, ale jeśli go nie masz, zwykły nóż będzie działał dobrze.

Fasolę należy zmiażdżyć płaską stroną noża, ponieważ umożliwi to zmielenie od średniego do średnio drobnego. Przed rozpoczęciem połóż ziarna kawy na desce do krojenia i użyj noża, aby mocno docisnąć ziarna, pociągając nóż do siebie, aby zmielić drobniej.


Młynek do przypraw

narzędzie do mielenia ziaren kawy i przypraw
Źródło zdjęcia: Stefan Lehner, Unsplash

Spośród wszystkich urządzeń kuchennych młynek do przypraw zapewni Ci mielenie najbardziej zbliżone do mielenia z młynka do kawy. Jeśli używałeś go już do mielenia przypraw, dokładnie go wyczyść, aby kawa nie smakowała jak przyprawa.

Po prostu umieść ziarna kawy w młynku do przypraw i zmiel je, aż uzyskasz konsystencję potrzebną do idealnej filiżanki kawy.


Prasa do czosnku

prasa do czosnku
Źródło obrazu: Erika Varga, Pixabay

Używanie prasy do czosnku do mielenia ziaren kawy bardzo różni się od używania młynka do kawy, ale metoda jest dość prosta. Ziarna kawy należy włożyć do prasy i wycisnąć. Ze względu na większe otwory w prasie do czosnku nie będziesz w stanie uzyskać drobnego zmielenia.

Zamiast tego uzyskasz średnie lub grube mielenie, ale możesz to mieszać z innymi metodami, takimi jak użycie noża lub wałka do ciasta, aby uzyskać drobniejsze mielenie.


Moździerz i tłuczek

mielenie kawy za pomocą moździerza i tłuczka
Źródło zdjęcia: Ashes Bijoux, Shutterstock

Jest to najbardziej czasochłonna metoda mielenia kawy na liście, ale może pomóc Ci uzyskać najlepsze mielenie spośród wszystkich wymienionych metod. Należy zmielić kilka ziaren, powoli dodając więcej, aby nie wyskakiwały z zaprawy.

Gdy zaczniesz mielenie, użyj swojej siły, aby mocno docisnąć ziarna do moździerza, zmuszając tłuczek do zmiażdżenia ziaren. Gdy fasola zostanie zmielona, ​​poruszaj tłuczkiem ruchem okrężnym, aby mielenie było jeszcze gładsze.

przegroda 2

Ostatnie słowa

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której masz kawę ziarnistą, ale nie masz młynka do kawy, nie ma powodu do paniki! Możesz użyć robota kuchennego, aby uzyskać pożądany stopień zmielenia, a jeśli nie chcesz tego spróbować, możesz skorzystać z innych metod mielenia, które pomogą Ci przygotować idealną filiżankę kawy.


Wyróżnione zdjęcie: Serghei Starus, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *