Czy osoby z IBS lub zespołem jelita drażliwego mogą pić kawę i czy?

Dzisiaj zadamy pytanie:

Czy osoby z IBS lub zespołem jelita drażliwego mogą pić kawę, a jeśli jesteś na diecie FODMAP, czy możesz pić kawę?

W ostatnich latach wiele osób zaczęło mówić o diecie FODMAP i o tym, jak może ona poprawić i złagodzić objawy zespołu jelita drażliwego lub IBS, takie jak wzdęcia i bóle brzucha.

Przede wszystkim na czym polega dieta FODMAP?

Dieta FODMAP została stworzona w Australii i jest coraz bardziej znana na całym świecie jako skuteczna dieta do radzenia sobie z objawami IBS i podobno jest skuteczna w około 70%, ponieważ dieta FODMAP łagodzi objawy jelitowe.

Dieta FODMAP to kompleksowy plan żywieniowy, dlatego ważne jest, abyś otrzymał dobrej jakości porady, jak prawidłowo stosować dietę FODMAP – najlepiej od zarejestrowanego dietetyka.

Na przykład składniki o wysokiej zawartości FODMAP są często ukryte w paczkowanej żywności, więc będziesz musiał nauczyć się odczytywać składniki żywności i podejmować rozsądne decyzje podczas jedzenia poza domem.

Czy osoby z IBS lub zespołem jelita drażliwego mogą pić kawę?

Cóż, zła wiadomość jest taka, że ​​zwykła kawa z kofeiną nie jest dobra na zespół jelita drażliwego i czy nie jest ogólnie zalecana. Wiadomo, że kofeina wpływa na jelita u większości ludzi, ale efekt jest gorszy u tych, którzy mają IBS, więc dobrym pomysłem jest wyeliminowanie kofeiny, którą pijesz w kawie, herbacie i innych napojach.

Czy w diecie FODMAP znajduje się zwykła kawa z kofeiną?

Nic dziwnego, że w diecie FODMAP nie ma zwykłej kawy z kofeiną.

Kawa jest technicznie ziarnem i nie jest zalecana w fazie eliminacji protokołu autoimmunologicznego, który jest częścią diety FODMAP.

Tak więc, jeśli jesteś na diecie FODMAP i stosujesz ścisły protokół autoimmunologiczny, rozsądnie byłoby zrezygnować ze zwykłej kawy z kofeiną na czas eliminacji.

Rzeczywiście, jeśli masz celiakię lub nietolerancję glutenu, powinieneś zbadać możliwość, że kawa jest jednym z najczęściej reagujących krzyżowo pokarmów z glutenem.

Związek między kofeiną a nadnerczami polega na tym, że często nadmiernie je pobudza, co prowadzi do dalszego zmęczenia.

Tak więc łatwo jest wyrobić sobie nawyk ciągłego używania kofeiny w celu utrzymania wysokiego poziomu energii, co może działać tymczasowo, ale może prowadzić do objawów nadnerczowych, takich jak zmęczenie i trudności z budzeniem się rano.

Ale czy kawa bezkofeinowa jest odpowiednia w diecie FODMAP?

Kawa bezkofeinowa jest odpowiednia dla większości osób cierpiących na zespół jelita drażliwego, ponieważ prawie nie zawiera kofeiny.

Tutaj, na DecadentDecaf.com, zalecamy szwajcarski proces dekofeinizacji wody, który wykorzystuje wodę (bez chemikaliów) do usuwania kofeiny z ziaren kawy i nie zawiera w 99,9% kofeiny.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź dekadentdecaf lub sprawdź nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz więcej filmów na temat kawy bezkofeinowej, kofeiny i kawy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *