Czy rośliny kawy kwitną? Fakty dotyczące uprawy kawy!

arabica kwiaty roślin kawy

Co może być lepszego niż roślina kawy, jeśli kochasz kawę i rośliny? Wielu ogrodników zastanawia się, czy ich kawowce kwitną wiosną. Odpowiedź brzmi: tak, robią. Wiosną krzewy kawy kwitną pięknymi, aromatycznymi białymi kwiatami, aby później zrobić miejsce dla produkcji jagód.

Jeśli jesteś zapalonym kawoszem, prawdopodobnie już wiesz, że kawa pochodzi z całkiem niesamowitej rośliny. Ale dlaczego jest wyjątkowy, poza tym, że produkuje nasz ulubiony napój na świecie? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

przegroda 6

Wszystko o fabryce kawy

Teraz, gdy już wiesz, skąd pochodzi twój aromatyczny, pyszny kubek kawy, możesz się zastanawiać nad samą kawowcem.

kwiaty kawy
Źródło obrazu: Sagoe, Pixabay
Nazwa zwyczajowa: Fabryka kawy, kawa arabska
Nazwa botaniczna: Kawa Arabika
Rodzaj rośliny: Bylina
Rodzina: Rubiaceae, Madder
Pełny rozmiar: Wysokość od 6 do 15 stóp i szerokość od 6 do 15 stóp
Czas kwitnienia: Wiosna
Kolor kwiatu: Biały
Narażenie: Częściowe słońce
pH gleby: Kwaśny
Typ gleby: Wilgotny
Obszar ojczysty: Afryka
Strefa mrozoodporności: 9 do 11 (USDA)
Toksyczność: Toksyczny dla ludzi i zwierząt

Jakie są różne rodzaje roślin kawowych?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje kawowców.

liberyjska kawa (coffea liberia) kwiaty
Źródło: Cheng Wei, Shutterstock

Wygląd kawy arabika

Jest to uważana za roślinę kawy karłowatej i rośnie tylko do około 12 cali wysokości. Jeśli szukasz kawowca, który możesz trzymać w domu, jest to najlepsza roślina na te warunki.

Kawa Liberica

Liberica pochodzi z zachodniej i środkowej Afryki. Owoce produkowane przez roślinę są duże i zawierają nieco więcej kofeiny niż ziarna Arabiki i mniej kofeiny niż ziarna Robusta.

Kawa kakaowa

Jest to również znane jako kawa Robusta i pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej. Chociaż rośliny są mocne, kawa nie jest tak popularna, ponieważ mówi się, że ma gorzki smak i jest mocniejsza i ostrzejsza niż bardziej popularne ziarna Arabiki.

Wskazówki dotyczące dbania o ekspres do kawy

Kwiaty są przepiękne i aromatyczne bez względu na rodzaj kawy, którą zdecydujesz się uprawiać. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji kwitnącej kawy.

kwiaty kawy
Źródło obrazu: vandelinodias, Pixabay

Daj mu dużo światła słonecznego

Rośliny kawowe, jak można sobie wyobrazić, najlepiej radzą sobie w cieplejszym klimacie. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, będziesz chciał umieścić swoje rośliny w pełnym słońcu. Jeśli jednak mieszkasz w tropikalnym środowisku, możesz poradzić sobie z nakrapianym światłem słonecznym, aby zapewnić, że Twoja roślina kawy dobrze się rozwija i kwitnie.

Utrzymuj temperaturę w wysokiej temperaturze

Rośliny kawowe lubią ciepło, co ma sens, ponieważ są roślinami tropikalnymi. Temperatura powinna wynosić od 65 do 75,2 stopni Fahrenheita, aby rośliny mogły się rozwijać. Rośliny przestaną kwitnąć i będą cierpieć w temperaturach poniżej 65 stopni Fahrenheita.

Zapobiegaj temu, przenosząc rośliny kawy do środka w okresie zimowym i jesiennym oraz umieszczając je pod lampami LED, aby były zdrowe, bezpieczne i ciepłe.

To tylko kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać rośliny kawowe przy życiu, dobrze i gotowe do kwitnienia na wiosnę. Pamiętaj, aby uzyskać najlepsze rezultaty w ciepłych temperaturach i dużej ilości światła słonecznego.

przegroda 4

Końcowe przemyślenia

Tak, kwiat kawy. Mają piękne, pachnące białe kwiaty i kwitną wiosną. Jeśli chcesz wyhodować własne rośliny kawy, powinieneś być w stanie to zrobić z powodzeniem, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami. Mamy nadzieję, że odniesiesz sukces i ostatecznie zaparzysz świeży kubek ze swoich zbiorów.


Wyróżnione zdjęcie: Byron Ortiz, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *