Czy taniej jest kupić kawę ziarnistą lub mieloną? • mielona fasola

Wraz ze wzrostem cen kawy, wielu oszczędnych kupujących szuka sposobów na dalsze rozciągnięcie swojego tygodniowego budżetu. Niestety kawa to luksus, który często schodzi na dalszy plan, gdy próbuje się ograniczyć wydatki.

Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z kawy, a dzięki wyborowi kawy wstępnie mielonej, zamiast kupować całe ziarna, można zaoszczędzić znaczną ilość.

W tym poście na blogu zagłębiam się nieco głębiej w powody. Więc jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego wstępne naziemne jest opcją przyjazną dla budżetu, czytaj dalej. Odpowiedzi mogą cię zaskoczyć.

Czy ziarna kawy są tańsze niż kawa mielona?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. W większości przypadków całe ziarna kawy nie będą tańsze niż kawa mielona. Więc pomyśl jeszcze raz, jeśli wierzysz, że mieląc własną kawę w domu zaoszczędzisz kilka dolców; niestety tak nie jest.

Przeszukując lokalny supermarket, prawdopodobnie zauważyłeś, że ceny kawy mielonej są nieco niższe niż ceny całych ziaren; i jest za tym powód.

Ale nie zapominaj, że całe ziarno kawy zawsze będzie lepszą opcją pod względem świeżości i pełnej kontroli nad mieleniem. Ale kiedy przychodzi do nas potrzeba, wybór dobrej kawy mielonej, która została niedawno wypalona, ​​jest świetną alternatywą, gdy pieniądze są na wyczerpaniu.

Dlaczego kawa pełnoziarnista jest droższa?

Dlaczego kawa pełnoziarnista jest droższa?

Dlaczego więc kawa ziarnista jest droższa? Producent nie wykorzystał żadnych dodatkowych środków do mielenia ziaren, więc jakie liczby?

Kawa ziarnista kosztuje więcej, bo po prostu jest po prostu lepsza.

Ponieważ kawa wstępnie zmielona jest już zmielona, ​​producenci mogą łatwo mieszać ziarna kawy niższej jakości i inną kawę, która nie przeszła kontroli jakości określonej dla całych ziaren.

Całe ziarna kawy są zazwyczaj pozyskiwane z najlepszych upraw, ponieważ nie da się ukryć żadnych wad w torbie pełnej kawy ziarnistej.

A większość entuzjastów kawy wie, jak rozpoznać całe ziarna dobrej jakości, więc trudno jest ukryć stare, nieświeże ziarna kawy.

W przypadku kawy ziarnistej priorytetem jest jak najszybsze wypalenie i wysłanie kawy. Okres świeżości wynosi około dwóch do trzech tygodni, aby móc cieszyć się pełną kawą ziarnistą w szczytowym momencie.

Przenoszenie kawy i wysyłanie jej w tak szybkim tempie powoduje wzrost ceny kawy, którą trzeba przerzucić na klientów.

Pamiętaj, że wszystkie związki smakowe i olejki są nadal zamknięte w całym ziarnie i są uwalniane dopiero po zmieleniu – to jak hermetyczne opakowanie natury. A mielenie bezpośrednio przed każdym naparem gwarantuje niemalże smakowitą filiżankę.

Dlaczego kawa mielona jest tańsza?

Dlaczego kawa wstępnie mielona jest tańsza?

Dla porównania, kawa mielona ma usuniętą warstwę ochronną, a zanim kawa do Ciebie dotrze, traci prawie wszystkie swoje związki smakowe i aromaty.

Jasne, możesz mieć szczęście i odebrać torbę, która właśnie została dostarczona do sklepów bezpośrednio z palarni, ale zazwyczaj większość toreb i puszek wstępnie zmielonych leży na półkach od miesięcy.

Nie ma znaczenia, jakiego typu ekspresu używasz, smak i ogólny smak kawy będą zauważalnie złe.

Warto również wspomnieć, że kupując wstępnie zmieloną kawę, bardzo ufasz firmie, że faktycznie dodaje ona 100% kawy, którą reklamuje na opakowaniu.

Jak wspomniałem, schowanie gorszej kawy w torebce fusów jest bardzo łatwe. Poza tym są też historie o karaluchach i robakach w magazynach mielonych kawą. Fuj!

…I myślisz, że żartuję.

Owady i inne owady są w rzeczywistości tak powszechne, że FDA ustanowiła dopuszczalny poziom „insektowego brudu i owadów”, który może znajdować się w kawie.

Według Strona internetowa FDAnie więcej niż 10% całej kawy może być zaatakowane przez owady lub uszkodzone przez owady.

karaluchy w kawie

Oczywiście będzie to kolejny punkt do kupowania kawy ziarnistej.

Nie można ukryć robaków w torbie pełnej kawy ziarnistej, ale bardzo łatwo jeden lub dwa karaluchy wpadną do komercyjnych młynków i wylądują w wstępnie zmielonej torbie.

Wniosek

Jeśli trzymasz się do końca, powinieneś mieć lepszy pomysł, dlaczego kawa mielona jest tańsza niż kupowanie kawy ziarnistej.

Jeśli nadal drapiesz się po głowie, oto krótkie podsumowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, całe ziarna kawy są zwykle lepszej jakości niż wstępnie zmielone, a jeśli chcesz niesamowitej jakości, smaku i aromatu, to kawa pełnoziarnista jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Nie oznacza to, że każda kawa mielona jest z natury wadliwa i można znaleźć lokalną palarnię małych partii, która sprzedaje wspaniale smakujące ziarna kawy mielonej w rozsądnej cenie.

Chcę więc jasno powiedzieć, że nie matowię wszystkich wstępnie zmielonych materiałów tym samym pędzlem.

Jednak prawda jest taka, że ​​mielona kawa z supermarketu w torebkach i puszkach nie będzie najlepszej jakości. Ale jeśli masz napięty budżet, kupowanie wstępnie zmielonej kawy zawsze będzie lepszą opcją niż wybór kawy rozpuszczalnej.

Ale kiedy tylko jest to możliwe, sięgnij po całe ziarno i zainwestuj w dobry młynek do żaren i mielenia tuż przed użyciem ekspresu do kawy. Twoje przyszłe ja ci podziękuje.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *