Dołącz do nas na wycieczce z gwizdkami po Indiach i Kolumbii

Dołącz do nas na wycieczce z gwizdkami po Indiach i Kolumbii w poszukiwaniu najlepszych ziaren, którymi możesz się z Tobą podzielić, dzięki uprzejmości naszej polecanej palarni Neighborhood Coffee Roasters.

Kawa z IndiiPosiadłość Ratnagiri

Specjalistyczna farma kawy o powierzchni 117 hektarów, Ratnagiri, produkuje imponującą ilość kawy.

Osiedle prowadzi uprawę ekologiczną i biodynamiczną, a także posiada certyfikat Rainforest Alliance. Jest także domem dla ponad 48 gatunków ptaków, a także małp, dzików, lampartów, tygrysów i słoni.

Na całym świecie kawa Ratnagiri Estate jest popularnym wyborem dla osób poszukujących doskonałych smaków. Oprócz tego, że gospodarstwo podlega wysokim standardom, posiada własne zaopatrzenie w wodę z dwóch strumieni wody słodkiej, które są zgodne ze ścisłymi wytycznymi rządowych organów kontroli jakości i zanieczyszczeń.

Jego jakość jest bezpośrednim wynikiem dążenia do doskonałości, połączonego z chęcią ochrony i utrzymania bujnego środowiska, w którym jest uprawiana i przetwarzana.

Profil smaku Ratnagiri

Całopieczona odmiana Catuai z nutami orzecha laskowego, mlecznej czekolady i brązowego cukru.

Kawa ta jest idealna do ekspresów, mokapotów, AeroPress, cafetiere, ale świetnie smakuje również w zaparzach przelewowych i przelewowych.

Świetny, wszechstronny produkt, którym można się cieszyć w każdej chwili.

Kawa kolumbijska – Argelia

The Stowarzyszenie Specjalistycznych Transformatorów Kawy i Marketerów Grupy Argelia Cauca (ARGCAFFE) dzieli historię z wieloma innymi producentami.

Pięć lat temu mała grupa producentów z sąsiedztwa zaczęła współpracować, aby uzyskać lepsze ceny za swoją kawę.

Przyszłe cele ARGCAFEE obejmują wdrożenie programu motywacyjnego dotyczącego redukcji koki, w ramach którego producenci otrzymają wyższą cenę premium, jeśli zdecydują się na przesadzenie części swojej ziemi zamiast koki.

Profil smaku Argelia

Ma klasyczny kolumbijski smak, z dużą soczystością i wiśniową kwasowością, a następnie obfitą ilością karmelu. Zwróć uwagę na nutę jabłka toffi, aby zachować równowagę.

Podobnie jak w przypadku Ratnagiri, Argelia może być warzona w dowolny sposób i spożywana o każdej porze dnia.

Przetwarzanie całkowicie umytej kawy

Całkowicie umyte lub „proces na mokro” odnosi się do procesu maszynowego rozdrabniania owoców kawy, który usuwa czerwoną i żółtą zewnętrzną skórkę owoców. Jak tylko to się stanie, nasiona są następnie fermentowane w wodzie przez 1-2 dni, a czasem nawet dłużej.

Podczas fermentacji uwalniane są cukry i aminokwasy, które nadają kawie pyszny smak.

W przetwórstwie kawy mycie jest zdecydowanie najczęstszą metodą i często daje najlepszą jakość kawy.

W wyniku tego procesu powstają jedne z najlepszych i najdroższych kaw na świecie.

Kolumbia – Koło bezkofeinowe EA

Kolumbia produkuje jedne z najlepszych kaw na świecie, a oferta bezkofeinowa w tym kraju nie jest wyjątkiem.

Huila jest przedzielona rzeką Magdalena, która przepływa przez góry Kordylierów. Farmy kawy znajdują się na zachodnich i wschodnich zboczach pasma górskiego, na bardzo dużych wysokościach. Dlatego kawa z regionu Huila znana jest ze swojej złożonej kwasowości.

Kwasowość, słodycz i aromat kawy Huila sprawiają, że jest ona ulubionym kawowym pochodzeniem wśród palarni i właścicieli kawiarni.

Profil smaku Huila

Ta lekka i średnia mieszanka pieczeni zawiera nuty lepkiego budyniu toffi, czekolady i czarnej wiśni. Super czyste i orzeźwiające.

Nadaje się do wszystkich metod parzenia, w tym espresso i ekspresu do kawy.

Proces bezkofeinowy z octanem etylu (EA)

Dzięki temu innowacyjnemu procesowi stworzonemu w Kolumbii, gdzie trzcina cukrowa rośnie obficie, struktura komórkowa ziaren kawy jest zachowana, a nawet wzmocniona, aby uzyskać większą słodycz.

Fermentacja melasy pochodzącej z trzciny cukrowej jest wykorzystywana do produkcji etanolu. Przy użyciu etanolu i kwasu octowego powstaje octan etylu (EA).

Mokre ziarna kawy są moczone w wodzie, aby zwiększyć wilgotność i uwolnić kofeinę. 97% kofeiny jest usuwane podczas tego procesu.

Poznaj sąsiedzkie palarnie kawy

W 2014 roku Chris Holloway i Ed Peck założyli Neighborhood Coffee Roasters, pierwszą specjalistyczną palarnię w Liverpoolu.

Początkowo handlarze zieloną kawą pomogli małym palarniom w Wielkiej Brytanii, a kiedy zdali sobie sprawę, że Liverpool potrzebuje wyspecjalizowanej palarni, sprawili, że to się stało.

Teraz urosli do zespołu 12 osób, przenieśli się dwa lata temu (na początku pierwszej blokady pandemicznej Covid-19 w Wielkiej Brytanii) i są w trakcie budowy większej palarni, aby nadążyć za popytem, ​​ale podejście firmy , wartości i etos pozostają niezmienione. Mają nadzieję, że będą się dalej rozwijać, powiększać zespół i zapraszać jeszcze więcej osób na filiżankę wspaniałej kawy.

Pasja i miłość do kawy są widoczne w sposobie, w jaki pozyskują, kubkiem i paleniem kawy, a także w tym, jak nadal dostarczają nam niesamowitych mieszanek.

Etyczne podejście sąsiedztwa

Ich misją jest, aby kawa speciality była dostępna dla jak największej liczby osób, demistyfikacja jej i sprawienie, by była dostępna. Dążą do budowania długotrwałych relacji ze swoimi dostawcami, często ich odwiedzają i tworzą globalne sąsiedztwo producentów i miłośników kawy.

Dla nich ważne jest spotkanie z rolnikami, poznanie ich i obserwowanie, jak ludzie cieszą się owocami swojej ciężkiej pracy na drugim końcu świata. Ludzie mają kluczowe znaczenie dla doświadczenia – zespół, rolnicy, partnerzy kawiarni i entuzjaści domu.

Znani z nazwy współpracują tylko z rolnikami, którzy z pasją produkują pyszną kawę. Rolnicy są wyceniani i otrzymują wynagrodzenie powyżej cen sprawiedliwego handlu. Ta inwestycja się opłaca, ponieważ kupują tylko najwyższej jakości ziarna kawy.

Nie przegap świetnej kawy

Zapisz się do Subskrypcja Blue Coffee Box doświadczyć bogatych i pachnących kaw, takich jak Ratnagiri, Argelia i Huila.


Oto, co powiedział jeden z naszych zadowolonych klientów:


„Nie byłam pewna, co dostanę, ale pierwsze dwie torebki kawy smakowały cudownie. Ziarna pochodzą z małych gospodarstw, w które zaangażowana jest cała rodzina. Dobra robota Blue Coffee. – Andrea, Bury, Wielka Brytania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kawie, przeczytaj ten artykuł

Jak dobrze znasz kawową wiśnię?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *