Dowiedz się więcej o wyjątkowej kawie speciality

W Cajamarca w Peru ekologiczna spółdzielnia Sol y Cafe uprawia wyjątkową kawę speciality. Przy średniej wielkości gospodarstwa wynoszącej około 20 hektarów ważne jest, aby rolnicy współpracowali, aby uzyskać dostęp do kawa specjalna rynek.

Mają na celu poprawę warunków życia swoich członków poprzez zwiększenie produktywności, produkcji, rentowności i jakości.

Zamiast przetwarzać własną kawę, Sol y Cafe wysyła wiśnie do lokalnego mokrego młyna. Najpierw owoce zostaną usunięte z wiśni, a następnie zostaną posortowane i przetworzone na umytą kawę. Po usunięciu zewnętrznej warstwy owoców kawa jest fermentowana, a następnie myta i suszona.

Kawa bezkofeinowa też może smakować świetnie?

Znalezienie smacznej organicznej kawy bezkofeinowej może być trudne. Dość często są one produkowane przy użyciu kawy o niskiej jakości, której nie można powiązać z gospodarstwami ani spółdzielniami. Nie z naszą kawą bezkofeinową.

Sol y Cafe jest dostarczany przez Horsham Coffee Roaster i został przetworzony na bezkofeinową przy użyciu szwajcarskiego procesu bezkofeinowego.

Szwajcarski proces wodny do dekofeinizacji


Odkryty w Schaffhausen w Szwajcarii w latach 30. XX wieku Swiss Water Process to organiczna, wolna od chemii metoda dekofeinizacji, która zachowuje jak najwięcej smaku.

Po osiągnięciu celu, jakim jest usunięcie 99,9% kofeiny z kawy, kawa jest gotowa do wysuszenia, zapakowania i wysłania do klienta.

Proces Swiss Water zapewnia, że ​​certyfikaty kawy pozostaną nienaruszone, w tym certyfikaty ekologiczne. Procesy z użyciem rozpuszczalników chemicznych nie mogą zapewnić takiej pewności.

Słońce i kawa bezkofeinowa

Dzięki profilowi ​​smakowemu bogatej czekolady, orzechów i nut owocowych, w tym czerwonych jagód, kawa ta ma dużo treści. Miłośnicy kawy, którzy lubią średnie palenie, z pewnością ucieszą się z tej, która nadaje się do wszystkich metod zaparzania. I nigdy się nie dowiesz, że to bezkofeinowa.


„Smak jest doskonały i upieczony do perfekcji.” – Recenzja klienta, marzec 2022 r.


Nowy raport Horsham Coffee Roaster

Horsham Coffee Roaster to jedna z naszych stałych palarni, która nie tylko pozyskuje jedne z najlepszych kaw na rynku, ale również ceni pochodzenie kawy.

Założona w Sussex w 2012 roku, zaczęła sprzedawać kawę ze straganu na Horsham Food Market. Ich doświadczenie na rynku było bezcenne dla tego, czym firma stała się dzisiaj.

Od momentu opuszczenia rynku zespół mógł skoncentrować się na zaopatrzeniu i sprzedaży hurtowej, a także na zwiększeniu wydajności palenia.

Oferowane przez nich kawy to kawy speciality, które przeszły własne procedury cuppingu i kontroli jakości. To ich obsesja na punkcie jakości kawy przenosi się z zielonej kawy, którą kupują, aż do ostatniej filiżanki.


Etyczne podejście Horshama

Wraz z filozofią, która wpływała na ich rozwój przez lata, głównym celem Horsham w zakresie zaopatrzenia było nawiązanie relacji bezpośrednio z rolnikami i producentami, a także partnerami importowymi.


Dobrze dobrany partner importowy jest niezbędny, aby połączyć Horsham z rolnikami i spółdzielniami zajmującymi się produkcją kaw speciality. Zobowiązują się kupować kawy sprzedawane w sposób etyczny z pełną identyfikowalnością ich pochodzenia.


Co więcej, ciężko pracują, aby zapewnić przejrzystość ścieżki finansowej kawy, aby oni i ich klienci mogli spać spokojnie, wiedząc, że każdy rolnik otrzymuje dobre wynagrodzenie za doskonałą kawę, którą produkują.

W lutym 2022 wyprodukowali pełną Raport przejrzystości.

Co miesiąc pijemy nową kawę i ściśle współpracujemy ze wszystkimi naszymi palarniami.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej i dowiedzieć się, jak zdobyć swój pierwszy box, aby doświadczyć bogatych i aromatycznych kaw, takich jak Sol y Cafe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *